عرضه نسخه ویژه خدمات ابری گوگل برای دستگاه‌های اندرویدی

عرضه نسخه ویژه خدمات ابری گوگل برای دستگاه‌های اندرویدی

همکاران سیستم- خدمات پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform به واسطه کنسول جدید خود مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید، امکان مدیریت حتی در سفرها و در حال حرکت را هم فراهم می‌کند.به گزارش وبسایت Zdnet ،این داشبورد موبایلی که به صورت ویژه برای رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند اندرویدی عرضه شده است، در آن واحد امکان مشاهده و هشدار در مورد وضعیت سرویس، پیش‌بینی اتفاقات و اطلاعات مربوط به سرویس Cloud Platform را فراهم می‌کند.
این به‌روزرسانی حتی اگر لازم هم نباشد، در شرایطی بروز حفره‌های امنیتی یا از دسترس خارج شدن سرویس بسیار کاربردی خواهد بود و می‌تواند ضمن صرفه‌جویی در زمان بخش IT و متخصصان مربوطه، مشکلات پیش آمده را در زمان کوتاه‌تر تشخیص دهد.
این مزایا می‌تواند برای سازمان‌های کوچک با منابع محدودتر بیشتر مفید واقع شود و بسته به منابع اضافی که در اختیار می‌گیرند، به خصوص در شرایطی که به صورت داخلی پشتیبانی نمی‌شوند قابلیت‌های اصلی خود را نمایان کند.
تامسن در این خصوص توضیح داد: «زمانی که تحقیق به رکن اصلی در سازمان تبدیل می‌شود، شما نیازمند آن خواهید بود تا سلامت و امکانات منابع خود از جمله خدمات در حال اجرا، منطقه و آدرس IP را مورد بررسی قرار دهید. شما همچنین می‌توانید تعدادی از قابلیت‌های اساسی از جمله تغییر نسخه App Engine یا آغاز/پایان فعالیت Compute Engine را فراخوانی کنید».
سیستم جدید که هم‌اکنون نسخه بتای آن عرضه شده است با نام Cloud Console for Android شناخته می‌شود و از طریق فروشگاه اینترنتی Google Play قابل بارگذاری است.
همچنین نسخه ویژه آن برای سیستم عامل iOS در دست تکمیل است که البته هنوز تاریخ دقیق عرضه آن مشخص نشده است.