عرضه نسخه جدید Powershell Core مایکروسافت برای همه پلتفرم‌ها

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت آخرین نسخه از پلتفرم چندگانه رابط کاربری و سیستم کدگذاری خود موسوم به Powershell Core ۶.۰ را عرضه کرد و آن را جایگزین سیستم قدیمی Command در سیستم عامل ویندوز ۱۰ کرد.
به گزارش وب‌سایت theinquirer، این محصول برخلاف نامگذاری آن نخستین به‌روزرسانی برای Powershell Core محسوب می‌شود و به عنوان نمونه‌ای از تلاش‌های مایکروسافت برای گسترش دسترسی به کدگذاری و برنامه‌نویسی به سیستم NET. پیوسته است.
این پروژه در مجموع به صورت متن‌باز توسعه یافته است و هم‌اکنون روی سیستم Github نیز قابل دسترسی است تا شرکت‌های نرم‌افزاری بتوانند آن را توسعه دهند.


پلتفرم Powershell Core برای سیستم عامل ویندوز ۷ به بعد، سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۰۸ نسخه R۲ به بعدٰ و نسخه‌های مختلف لینوکس/یونیکس شامل Ubuntu، Debian، CentOS، Red Hat، OpenSUSE و Fedora عرضه شده است. همچنین لازم به ذکر است سیستم عامل macOS ۱۰.۱۲ به بعد اپل نیز از این پلتفرم پشتیبانی می‌کند.
همچنین به صورت غیررسمی گفته شده است که دیگر نسخه‌های لینوکس، ویندوز مبتنی بر سیستم‌های ARM و Raspberry Pi نیز از این پلتفرم جدید پشتیبانی خواهند کرد.
نسخه جدید Powershell Core یک محصول کاملا جدا نسبت به پلتفرم اصلی Powershell محسوب می‌شود و در اصل نسخه‌ای است که روی نرم‌افزار کنونی شما به‌روزرسانی نمی‌شود و در کنار آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.