عرضه نسخه جدید سیستم‌ عامل رایانه‌ای اپل

عرضه نسخه جدید سیستم‌ عامل رایانه‌ای اپل

اپل آخرین نسخه از سیستم‌ عامل رایانه‌ای خود موسوم به OS X El Capitan را روی فروشگاه اینترنتی Mac App Store عرضه کرد.به گزارش وبسایت gsmarena، آن دسته از کاربرانی که می‌توانند این سیستم عامل را در اختیار بگیرند و طی چند سال اخیر رایانه مک خریداری کرده‌اند، باید به فروشگاه اینترنتی مذکور مراجعه کنند تا این نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای OS X را به صورت رایگان در اختیار بگیرند.
حجم آخرین نسخه سیستم عامل رایانه‌ای اپل که با نام OS X El Capitan شناخته می‌شود ۶ گیگابایت اعلام شده است. آسان‌ترین روش که به صورت پیش‌فرض برای بارگذاری این سیستم عامل ارائه می‌شود، این است که کاربران نسخه کنونی سیستم عامل OS X خود را به‌روزرسانی کنند. با این وجود کاربران می‌توانند با استخراج فایل مربوطه و نصب آن روی لوح فشرده بوت، فرآیند نصب را به صورت مجزا انجام دهند.
سیستم عامل OS X El Capitan اپل قابلیت‌های به‌روز شده فراوانی را شامل می‌شود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ارتقا سیستم مدیریت تقسیم صفحه‌نمایش، ارتقا سیستم Mission Control، به‌روزرسانی سیستم‌های Notes، Mail، Maps و Photos، به‌روزرسانی جست‌وجوگر Spotlight، مدیریت آسان صفحات در مرورگر اینترنتی Safari، ارتقا قابلیت‌های اجرایی، و سیستم جدید تایپ کردن.