عرضه نسخه جدید اسکایپ مایکروسافت برای اندروید و iOS

عرضه نسخه جدید اسکایپ مایکروسافت برای اندروید و iOS

همکاران سیستم- مایکروسافت نسخه به‌روزشده ابزار ارتباطی اسکایپ را برای کاربرانی که از دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌های عامل اندروید و iOS استفاده می‌کنند عرضه کرد و همراه با ارائه قابلیت‌های جدید، رابط کاربری متفاوتی را در اختیار آنها گذاشت.به گزارش وبسایت theinquirer، در وبلاگ رسمی اسکایپ گفته شد: «ما در مرکز توسعه اسکایپ تلاش می‌کنیم تا کمک کنیم با افرادی که برای شما اهمیت فراوان دارند و از آنها دور هستید ، به راحتی ارتباط برقرار کنید. ما به صورت مستمر به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهیم تا این خدمت را برای کاربران آسان‌تر و بهتر ارائه دهیم؛ چه بخواهید با اعضای خانواده صحبت کنید،‌ به دوستان خود پیام بفرستید یا تصویری را به اشتراک بگذارید».
نسخه جدید اندرویدی این ابزار ارتباطی سیستم Material Design را در اختیار گرفته است تا سازگاری آن با طراحی گوگل بیشتر شود. این نسخه یک دکمه متحرک را شامل می‌شود که امکان دسترسی آسان برای آغاز تماس صوتی یا گفت‌وگوی متنی را فراهم می‌کند.
قابلیت‌ جست‌وجوگر در اسکایپ هم به‌روز شده است تا پیدا کردن اطلاعات فرد مورد نظر و اطلاعات موجود در صحبت‌های رد و بدل شده با او آسان شود. سرویس پیام‌رسان این نسخه جدید امکان می‌دهد متن مربوط به پیام‌های خوانده نشده راحت‌تر مورد مشاهده قرار بگیرد.
برای سیستم‌عامل iOS نیز قابلیت‌های مشابه در بخش جست‌وجو ارائه شده است که از جمله آنها می‌توان به بخش «Recent» اشاره کرد. در این بخش کاربران می‌توانند آخرین تماس‌ها خود را در اختیار بگیرد. در نسخه ویژه اسکایپ برای iOS به‌اشتراک گذاری عکس‌ها، لینک‌های اینترنتی، شکلک‌ها و موقعیت جغرافیایی آسان تر شده است و قابلتیت‌های برقراری تماس صوتی نیز در دسترس است.