عرضه نرم‌افزارهای سازمانی SAP روی سیستم Azure مایکروسافت

عرضه نرم‌افزارهای سازمانی SAP روی سیستم Azure مایکروسافت

همکاران سیستم-دو شرکت مایکروسافت و SAP که برای مدت طولانی همکاری‌های گسترده‌ای را با یکدیگر انجام داده‌اند، همکاری‌های جدیدی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند که به موجب آن ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) و دیگر نرم‌افزارهای شرکت SAP روی سرویس پردازش ابری Azure مایکروسافت عرضه می‌‌شوند.
به گزارش وب‌سایت pcworld، این دو شرکت اعلام کردند که از انتهای فصل دوم سال جاری میلادی ابزارهای Business Suite ،Business All-in-One، پلتفورم موبایلی، پایگاه داده Adaptive Server Enterprise و نسخه ویژه HANA مخصوص مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار روی سیستم پردازش ابری Azure عرضه می‌شود.
علاوه بر این، نرم‌افزار Cloud Appliance Library شرکت SAP این امکان را برای کاربران سازمانی فراهم می‌کند تا تمامی بسته‌های نرم‌افزاری شرکت SAP ظرف چند دقیقه روی سیستم Azure اجرا شوند.
 «کِوین ایچپورانی» (Kevin Ichhpurani) مدیر مرکز اکوسیستم استراتژیک و توسعه کسب‌وکار در شرکت SAP توضیح داد که بر اساس قرارداد منعقد شده بین دو شرکت، در صورت بروز هرگونه مشکل در بخش زیرساختی مایکروسافت از کاربران پشتیبانی می‌کند و اگر در بخش اجرای ابزار‌ها مشکلی به‌وجود آید، رفع آن به عهده SAP است.
همچنین گفته شده است که اگر مشکل به وجود آمده در فاصله زمانی کوتاه برطرف نشود، دو شرکت مایکروسافت و SAP برای حل کردن آن با یکدیگر همکاری می‌کنند.
مایکروسافت و SAP همچنین از آغاز همکاری‌های گسترده‌ای خبر دادند که بر اساس آن دو سیستم SAP BusinessObjects و Microsoft Power BI از طریق نرم‌افزار Excel خدمات یکپارچه عرضه می‌کنند، سیستم جدید Gateway با همه ابزارهای SAP و Office ۳۶۵ عرضه می‌شود و ابزارهای موبایلی SAP با هدف پشتیبانی از سیستم‌های عامل ویندوز و ویندوز فون ۱. ۸ در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.