عرضه سرویس Exadata اوراکل مبتنی بر فضای ابری

عرضه سرویس Exadata اوراکل مبتنی بر فضای ابری

همکاران سیستم- شرکت اوراکل در نظر دارد اواخر اکتبر امسال در جریان برگزاری کنفرانس OpenWorld فناوری Exadata را برای کاربران سازمانی عرضه کند.به گزارش وبسایت ZDnet، «لری الیسون» مدیر فناوری اوراکل به کارشناسان توضیح داد که شرکت او قصد دارد نسخه ویژه فناوری Exadata مبتنی بر فضای پردازش ابری را عرضه کند.
فناوری Exadata در قالب یک سرویس کاربردی برای بهینه‌سازی پایگاه‌های داده اوراکل مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از عرضه محصول یاد شده این است که سازمان‌ها بتوانند Exadata را با سیستم‌های سازمانی خود سازگار کنند و از این طریق استقرار خدمات ابری و مدیریت آنها در قالب سیستم یکپارچه ممکن شود.
الیسون در این خصوص گفت: «ما فناوری Exadata as a Service را در اختیار داریم و آن را در جریان کنفرانس OpenWorld اوراکل معرفی می‌کنیم. ما همچنین Exadata as a Service مبتنی بر فضای پردازش ابری را در اختیار داریم. علاوه بر این، قصد داریم ماشین‌هایExadata  را برای ارائه خدمات مورد نیاز سازمان‌ها با روش‌های مدرن مورد استفاده قرار دهیم تا هزینه به کارگیری پایگاه‌های داده به حداقل برسد. بنابراین شما می‌توانید بخشی از پایگاه داده خود را که نیاز دارید، مبتنی بر زیرساخت  Exadata به کار برید و بخش دیگر آن را در فضای پردازش ابری به کار گیرید. همه این خدمات به صورت یکپارچه عرضه می‌شوند. این یکی از ابزارهای مدیریتی محسوب می‌شود که به شما امکان می‌دهد Exadata و خدمات مربوطه مبتنی بر فضای ابری را به راحتی اجرا کنید».
الیسیون اظهار داشت برای مدت‌های طولانی ارتباط نزدیکی میان خدمات پردازش ابری، سیستم‌های رایانه‌ای پیش‌فرض و سیستم‌های مهندسی از جمله Exadata و Exalogic وجود داشته است که کاربران سازمانی هم‌اکنون می‌توانند آنها را به صورت یکپارچه در اختیار بگیرند.