عرضه ساعت های هوشمند سونی از بازارهای هند آغاز خواهد شد

همکاران سیستم- شرکت سونی تصمیم گرفته است ساعت های هوشمند خود را که ترکیبی از گوشی تلفن همراه و ساعت است، اواخر ماه ژوئن وارد بازار کند.

به گزارش وب سایت tech2 ، سونی قرار است عرضه این ساعت ها را از بازارهای هند آغاز کند. شاخه هندی سونی در صفحه فیس بوک این شرکت این خبر را تایید کرده است.

بر اساس این گزارش، ساعت های هوشمند سونی دارای یک صفحه نمایش او ال ای دی است که قابلیت همگام سازی با فناوری‌های اندرویدی را داراست. کاربر به کمک این ساعت‌ها می تواند پیامک های گوشی تلفن همراه خود را بخواند، ایمیل هایش را چک کند، و از تازه های فیس بوک و توئیتر خود مطلع شود. یکی دیگر از قابلیت های این ساعت ها این است که کاربر به کمک فناوری ارتباطی بلوتوث می تواند تماس های دریافتی بر روی گوشی خود را نیز پاسخ دهد و یا آن را رد کند و یا گوشی خود را در هنگام زنگ خوردن در حالت سکوت قرار دهد.

این ساعت ها با هر گوشی همراه تحت اندروید قابل همگام سازی است و ضرورتی ندارد کاربر حتماً از گوشی های اندرویدی ساخت سونی استفاده کند. کاربران فقط برای همگام سازی گوشی اندرویدی و ساعت هوشمند خود باید از فناوری ارتباطی بلوتوث 3 استفاده کنند. کاربران همچنین می توانند برخی برنامه های کاربردی این ساعت هوشمند را از فروشگاه مجازی اندروید که گوگل پلی نام دارد، دانلود کنند. این ساعت که 15 گرم وزن دارد، در رنگ های مختلف عرضه خواهد شد.

ساعت هوشمند سونی گرچه محصول منحصر به فردی می نماید، اما چندان هم بی رقیب نیست. مهمترین رقیب این محصول را می توان ساعت های پیبل دانست. این ساعت ها نیز دارای یک صفحه نمایش او ال ای دی 144 در 168 است و قابلیت همگام سازی با گوشی های اندرویدی و آیفون اپل را دارا است. البته رابط کاربری ساعت هوشمند سونی جذاب تر است و به همین دلیل قیمت بالاتری هم دارد.