عرضه رایانه لوحی جدیدی از فوجیتسو برای استفاده در کسب و کارها

عرضه رایانه لوحی جدیدی از فوجیتسو برای استفاده در کسب و کارها

همکاران سیستم- دنیای رایانه های لوحی اخیراً عضوی جدیدی را به خود پذیرفته است. شرکت ژاپنی فوجیتسو یک رایانه 10.1 اینچی اندرویدی را وارد بازار کرده و قصد دارد از طریق آن با رایانه های لوحی تینک پد شرکت لنوو رقابت کند.

به گزارش وب سایت digitaltrends شرکت فوجیتسو این رایانه لوحی جدید را که ام 532 نام دارد، در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا در معرض دید عموم قرار داده است. فوجیتسو اعلام کرده است این رایانه لوحی را با هدف استفاده در کسب وکارهای تجاری ساخته است.

یکی از قابلیت های M532 که آن را برای استفاده های تجاری مناسب می کند، استفاده از نرم افزار امنیتی نورتون تبلت است که مانع از نصب بدافزارهای اندرویدی می شود. علاوه بر این انبوهی از راهکارها و نرم افزارهای امنیتی برای محافظت از داده ها در این رایانه لوحی نصب شده است. دسکتاپ مجازی مایکروسافت نیز از جمله نرم افزارهای نصب شده بر روی این رایانه لوحی است که کاربران از طریق آن می توانند از فواصل دور به نرم افزارهایی که بر روی رایانه های شرکت و سازمان نصب شده است دسترسی داشته باشند.

رایانه لوحی M532 دارای یک پردازنده چهارهسته ای 1.4 گیگاهرتزی است و 32 گیگابایت حافظه داخلی دارد. رم آن نیز یک گیگابایت است و دوربین 8 و 20 مگاپیکسلی بر روی آن نصب شده است. در ساخت صفحه نمایش 10.1 اینچی آن از فناوری شیشه های گلوریا استفاده شده که بسیار مقاوم و ضدضربه است. ضخامت آن 8.6 میلی متر و وزنی در حدود 560 گرم دارد و از این نظر از تینک پد لنوو که آن هم برای مقاصد تجاری ساخته شده، ظریف تر است.

شرکت فوجیتسو که قیمت این رایانه لوحی را 549 یورو اعلام کرده است، قصد دارد آن را علاوه بر ژاپن در اروپا، آفریقا، خاورمیانه و هند نیز عرضه کند.