عرضه راهکار مشترک مایکروسافت و سیسکو برای عرضه‌‏کنندگان خدمات پردازش ابری

عرضه راهکار مشترک مایکروسافت و سیسکو برای عرضه‌‏کنندگان خدمات پردازش ابری

همکاران سیستم- دو شرکت مایکروسافت و سیسکو با همکاری یکدیگر راهکار جدیدی در حوزه پردازش ابری عرضه کرده‌‏اند که عرضه‌‏کنندگان خدمات پردازش ابری می‏‌توانند از آن برای سرعت بخشیدن به ارائه خدمات خود استفاده کنند.

به گزارش وب‏سایت pcworld، دو شرکت مایکروسافت و سیسکو بسته جدیدی متشکل از راهکارهای سخت‏‌افزاری و نرم‏‌افزاری عرضه کرده‏‌اند که که فرایند عرضه خدمات پردازش ابری را تسهیل می‏‌کند. این محصول مشترک که از ترکیب یکی از محصولات سیسکو به نام زیرساخت مرکزی برنامه‏‌های کاربردی (Application Centric Infrastructure) و بسته آزور مایکروسافت تهیه شده است به عرضه‌‏کنندگان خدمات پردازش ابری اجازه می‏‌دهد زیرساخت‏‌ها، پلت‏فرم‏‌ها و خدمات خود در این حوزه را با سرعت و سهولت بیشتری تنظیم کنند. این محصول مشترک از اپلکیشن‏‌های کسب و کار نیز به صورت ویژه پشتیبانی می‏‌کند.

عرضه این محصول مشترک از این نظر مهم است که تنظیم صحیح سیستم‏‌های ابری کار دشوار و هزینه‏‌بری است، چرا که این کار مستلزم عملیات هماهنگ‏‌سازی عناصر مختلفی همچون سرورها، تجهیزات شبکه‏‌بندی و سیستم‏‌های عامل است. استفاده از یک بسته مشترک و یکپارچه شده در این زمینه می‏‌تواند زمان مورد نیاز برای راه‏‌اندازی و نگهداری از این سیستم‌‏ها را به نحو قابل ملاحظه‌‏ای کاهش دهد.

این راهکار محصول همکاری دو شرکت سیسکو و مایکروسافت است که از سال گذشته آغاز شده است. توسعه و بازاریابی سیستم‏‌های یکپارچه‏‌ای که با هدف مدرنیزه کردن پایگاه‏‌های داده طراحی می‏‌شوند، مهم‌ترین هدف این همکاری اعلام شده است.