عرضه راهکار جدید شرکت سیسکو برای اتصال کسب و کارهای مختلف به فضای پردازش ابری

عرضه راهکار جدید شرکت سیسکو برای اتصال کسب و کارهای مختلف به فضای پردازش ابری

همکاران سیستم- شرکت سیسکو به زودی راهکار جدیدی را عرضه خواهد کرد که کسب وکارهای مختلف از طریق آن می‌توانند به فناوری پردازش و ذخیره ابری متصل شوند.

شرکت سیسکو راهکار جدید خود را IEWS (راهکار کسب و کار منسجم WAN) نامیده و اعلام کرده است این راهکار به سازمان‌ها و شرکت‌های کاربر اجازه می‌دهد از طریق یک برنامه کاربردی که تهیه و مدیریت آن بسیار آسان است، خواهند توانست از فناوری پردازش ابری استفاده کنند.

این شرکت هم ‌اکنون راهکار جدید خود را به صورت آزمایشی و محدود عرضه کرده است اما قصد دارد نسخه اصلی آن را در چند ماه آینده روانه بازار کند. راهکار IEWS گرچه در اصل با هدف متصل کردن کاربران به یک فضای پردازش و ذخیره ابری طراحی شده است، اما از آن می‌توان برای نصب زیرساخت‌های قدیمی مربوط به ذخیره و پردازش داده‌ها هم استفاده کرد.

شرکت سیسکو قصد دارد این راهکار را طوری طراحی و عرضه کند که با نیاز‌ها و محیط خاص کسب و کار هر کاربر سازگاری داشته باشد. این محیط خاص ممکن است یک شبکه WAN خصوصی باشد، یک فضای پردازش و ذخیره ابری خصوصی باشد و یا محیطی که مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری ترکیبی است.

راهکار جدید شرکت سیسکو بر مبنای فناوری روتر‌ها (router) ساخته شده است. رو‌تر یکی از ابزار‌های شبکه‌ای مهم و حیاتی است که از آن در شبکه‌های LAN و WAN استفاده می‌شود و کار آن عمدتاً ارسال داده از یک شبکه به شبکه‌ای دیگر است. برآورد‌ها نشان می‌دهد بازار رو‌تر‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ حدود ۸۷۳ میلیون دلار درآمد نصیب عرضه کنندگان و فروشندگان خود کرده است.

infoworld