عرضه خدمات گوگل درایو از هفته آینده آغاز می‌شود

عرضه خدمات گوگل درایو از هفته آينده آغاز می‌شود

همکاران سیستم- شرکت گوگل عرضه خدمات ذخیره سازی خود موسوم به گوگل درایو را از هفته آینده آغاز می‌کند. کاربران می‌توانند از این خدمات که مبتنی بر فناوری پردازش ابری است، برای ذخیره کردن داده‌های خود استفاده کنند.

به گزارش وب سایت zdnet گوگل با عرضه این خدمات 5 گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره داده‌های کاربران در اختیار آنها قرار خواهد داد. هم اکنون دو شرکت دراپ باکس و باکس خدماتی از این دست به کاربران خود می‌دهند که یکی 2 گیگابایت و دیگری 5 گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربرانشان می گذارد.

براساس این گزارش گوگل این خدمات را با سیستم عامل مک، لینوکس و سیستم‌های مدیریت فایل‌ها در ویندوز هماهنگ کرده است. کاربران برای استفاده از آن می‌بایست یک حساب شخصی در گوگل داشته باشند.

هم اکنون شرکت‌های زیادی در سطح جهان به عرضه خدمات فناوری پردازش ابری برای کاربران عادی می پردازند. اما انتظار می رود گوگل در این زمینه انعطاف پذیری و گزینه‌های دسترسی بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد.

آمازون کلود درایو، اپل آی کلود، باکس، دراپ باکس، اسکای داریو و شوگرسینک از جمله مهمترین و معروف‌ترین پایگاه‌های عرضه خدمات پردازش ابری برای ذخیره داده‌های کاربران است. هر کدام از این پایگاه میزان مشخصی از فضای ذخیره داده‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند و برای فضاهای بیشتر از آنها پول دریافت می کنند.

مثلاً شرکت دراپ باکس به کاربرانی که از خدمات ابری این شرکت استفاده می‌کنند 2 گیگابایت فضای رایگان می‌دهد. این شرکت از کاربرانی که از 50 گیگابایت فضا برای ذخیره داده‌های خود استفاده کنند ماهیانه 9.99 دلار دریافت می‌کند. قیمت ماهیانه این استفاده از یک فضای 100 گیگابایتی برای ذخیره داده‌ها نیز 19.99 دلار است.