عرضه خدمات مشترک آی‌بی‌ام و AWS برای سازمان‌های نفتی

آی‌بی‌ام و شرکت توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون با انتشار بیانیه مشترک اعلام کردند مجموعه‌های نرم‌افزاری Open Data for Industries و Cloud Pak for Data آی‌بی‌ام از این پس از طریق خدمات پردازش ابری آمازون در اختیار کسب‌وکارهای فعال در بخش انرژی قرار می‌گیرد.

این راهکارهای جامع روی پلتفرم Red Hat OpenShift قابل دسترسی هستند و مبتنی بر سیستم AWS Cloud اجرا می‌شوند تا بر این اساس توانایی کاربران برای اجرای ابزارهای کاری و نرم‌افزارهای پیش‌‌فرض مبتنی بر سرویس پردازش ابری آمازون آسان‌تر شود.

دو شرکت مذکور همچنین قصد دارند برای توسعه بیشتر عملکردهای آینده همکاری‌های خود را گسترش دهند تا در نهایت انعطاف‌پذیری و قابلیت انتخاب بیشتر در مورد محل اجرای اپلیکیشن‌های کاربردی OSDU برای کاربران سازمانی بخش نفت و انرژی فراهم شود.

این طور که گزارش منتشر شده از سوی آی‌بی‌ام در خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد، صنعت انرژی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تحت فشار است و تقاضا برای به کارگیری منابع انرژی مقرون به صرفه همچنان رو به افزایش است.

شرکت‌های فعال در بخش انرژی به راهکارهایی نیاز دارند که افزایش کارایی برای آزاد کردن سرمایه، زمان و منابع را برای سرمایه‌گذاری در کشف منابع جدید و پایدار انرژی را باعث شود.

داده‌ها و فناوری‌های دیجیتال می‌توانند تحقق این هدف را آسان‌تر کنند و در این میان نظرسنجی شرکت آی‌بی‌ام نشان داده که کمتر از نیمی از شرکت‌های فعال در بخش نفت و گاز از داده‌های خود برای هدایت این نوآوری‌ها بهره می‌برند.

منبع: itp