عرضه اپلیکیشن مایکروسافت برای بررسی سخت‌افزارهای مورد نیاز ویندوز 11

مایکروسافت نسخه جدید اپلیکیشن PC Health Check خود را منتشر کرد تا به کاربران ویندوز 10 کمک کند شرایط سخت‌افزاری رایانه شخصی خود را برای تطابق با سخت‌افزارهای مورد نیاز سیستم عامل ویندوز 11 بررسی کنند. نسخه جدید این اپلیکیشن هم‌اکنون در دسترس اعضای برنامه «ویندوز اینسایدر» قرار گرفته است.

این اپلیکیشن پس از تاریخ پنجم اکتبر که مایکروسافت به شکل عمومی ویندوز 11 را روانه بازار می‌کند، مورد توجه قرار می‌گیرد. اپلیکیشن جدید به شکل ویژه بررسی می‌کند که سخت‌افزار در دسترس کاربران Trusted Platform Module 2.0 را چگونه مورد پشتیبانی قرار می‌دهد. علاوه بر این پردازنده، حافظه ذخیره‌سازی داده و حافظه اصلی یا RAM رایانه نیز برای ویندوز 11 مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

حداقل سخت‌افزار مورد نیاز ویندوز 11 به یک مشکل بزرگ برای مایکروسافت تبدیل شده است. زیرا برخی از این سخت‌افزارهای مورد نیاز محدودکننده هستند و در این میان پردازنده‌های نسل هفتم Core اینتل و پردازنده‌های نسل اول AMD Zen نیز مورد پشتیبانی قرار نمی‌گیرند.

مایکروسافت از ماه گذشته نسخه جدید اپلیکیشن PC Health Check را با گروه کاربران «ویندوز اینسایدر» مورد آزمایش قرار داد. این شرکت برای دریافت فوری نسخه به‌روز شده توسط کاربران اعلام کرد نصب ویندوز 11 به حداقل 4 گیگابایت حافظه RAM و 64 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی اطلاعات نیاز دارد.

پس از این مرحله دیگر شرایط سخت‌افزاری مورد بررسی قرار می‌گیرد که بسیاری از کاربران می‌بایست از آن استفاده کنند: بوت ایمن UEFI که باید فعال شود، کارت گرافیکی که می‌بایست مدل DirectX 12 یا بالاتر از آن باشد، همراه با درایور WDDM 2.0، و ماژول TPM 2.0 که باید فعال‌سازی شود.

منبع: zdnet