عرضه ابزار Office Reader مایکروسافت برای اجرای همه فایل‌ها

عرضه ابزار Office Reader مایکروسافت برای اجرای همه فایل‌ها

همکاران سیستم- به نقل از یک منبع آگاه، مایکروسافت ابزار جدیدی را با نام Office Reader تولید کرده است که از انواع فرمت‌های موجود پشتیبانی می‌کند.
به گزارش وب سایت ubergizmo، این ابزار که هم‌اکنون در یکی از جلسات داخلی مایکروسافت به نمایش گذاشته شده، مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۸ ساخته شده است و می‌تواند از انواع فایل‌های ایجاد شده در مجموعه نرم‌افزاری Office، صفحات اینترنتی، کتاب‌های الکترونیکی، متن‌های نوشتاری وPDF‌ها پشتیبانی کند.
این طور که گفته می‌شود، ابزار Office Reader فقط برای باز کردن فایل‌ها با فرمت‌های مختلف ساخته نشده و علاوه بر این قابلیت‌های دیگری را نیز در خود جا داده است. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد با هر یک از این فایل‌ها ارتباط دوسویه برقرار کنند و آن‌ها را ویرایش کنند.
در تصاویر مخصوص نمایش این ابزار جدید نشان داده شده است که قلم Surface Pro می‌تواند با رایانه لوحی Microsoft Surface Pro کار کند و کاربر به کمک آن می‌تواند از طریق ابزار Office Reader در فایل‌های مورد نظر خود تغییرات لازم را اعمال کند.
نکاتی که کاربر به کمک این ابزار روی هر یک از فایل‌ها ایجاد می‌کند در یک بخش کناری نیز نمایش داده می‌شود.
علاوه بر این اعلام شده است که شرکت مایکروسافت در حال توسعه موتور جست‌وجوی اینترنتی Bing متناسب با این ابزار است. در این اقدام بخش‌هایی مورد نظر کاربر داخل یک متن می‌توانند به صورت خودکار در Bing جست‌وجو شوند و در ‌‌نهایت نتایج جست‌وجوی انجام شده در بخش کناری ابزار به نمایش درآید.
کار‌شناسان اعلام کردند که ابزار Office Reader به عنوان بخشی از موج Gemini مایکروسافت برای توسعه مجموعه نرم‌افزاری Office محسوب می‌شود که پیش‌بینی شده است این نسخه ویژه از بسته نرم‌افزاری Microsoft Office سال آینده وارد بازار شود.