عرضه ابزار رایگان مجازی‌سازی Qlik برای سازمان‌ها

عرضه ابزار رایگان مجازی‌سازی Qlik برای سازمان‌ها

همکاران سیستم- شرکت Qlik نسخه رایگان مربوط به نسل آتی ابزار مجازی‌سازی داده‌ها را عرضه کرد تا کسب‌وکارها از این طریق بتوانند داده‌های مجازی‌شده تعاملی، گزارش‌ها و داشبوردهای مورد نظر خود را به آسانی تهیه کنند.
به گزارش وبسایت Itp، این محصول که Qlik Sense Desktop نام دارد در قالب یک ابزار رایگان برای بارگذاری عرضه شده است و البته نخستین نرم‌افزاری محسوب می‌شود که در قالب پروژه QlikView.Next ارایه شده است.
این ابزار موتور فهرست‌کننده داده‌های Qlik را در خود جا داده است و توانایی‌های نامحدودی را در زمینه جست‌وجوی داده‌ها و برقراری ارتباط میان اطلاعات موجود در اختیار کاربران می‌گذارد و از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به کشف ارتباطات پنهان شده میان داده‌ها اشاره کرد.
ابزار Qlik Sense Desktop تجربه بصری انتقال آسان داده‌های مجازی، جست‌وجو در آن‌ها و روایت داده‌ها به صورت مستقل را برای کاربران فراهم می‌آورد و روی دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز نصب می‌شود.
این محصول همچنین امکان سرهم کردن و هدایت‌کردن دیگر ابزارهای مجازی را فراهم می‌آورد و می‌تواند به عنوان داده‌ها را در قالب فایل‌های داخلی برای به‌اشتراک گذاری و باز شدن  توسط دیگر کاربران فراهم کند.
پیش‌بینی شده است که نسخه کامل و نهایی Qlik Sense سپتامبر ۲۰۱۴ عرضه شود و برای استفاده روی سرورها، دستگاه‌های موبایلی، سیستم‌های به‌اشتراک‌گذاری و همکاری و سیستم‌های توسعه و ارتقا داده‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
این محصول قابلیت‌های سازمانی، سیستم‌ امنیت داده‌ها و مدیریت داده‌ها و ابزارها را نیز شامل می‌شود و قادر است فهرست تمامی داده‌ها را به سرعت در اختیار تمام کاربران بگذارد و امکان اکتشاف و مشاهده سریع در آن‌ها را نیز فراهم کند.