عرضه ابزار امنیتی EMET مایکروسافت برای ویندوز ۱۰

عرضه ابزار امنیتی EMET مایکروسافت برای ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- مایکروسافت نسخه جدید ابزار امنیتی هفت ساله خود برای برطرف کردن مشکل (Zero-Day) سازگار با سیستم عامل ویندوز ۱۰ را روانه بازار کرد و توضیح داد این محصول برای آخرین نسخه از سیستم عامل این شرکت و مرورگر اینترنتی Edge مازاد است و دو محصول یاد شده بدون این ابزار امنیتی هم می‌توانند بدون مشکل عمل کنند.به گزارش وبسایت Zdnet، از سال ۲۰۰۹ به بعد هر زمان که مایکروسافت نتوانست پیش از بروز حملات سایبری حفره‌های نرم‌افزاری خود را وصله کند، به مشتریان سازمانی خود اعلام کرد ابزار EMET یا به طور کامل‌تر Enhanced Mitigation Experience Toolkit را مورد استفاده قرار دهند.
طی چند سال گذشته مایکروسافت استفاده از این ابزار امنیتی را بارها توصیه کرد. یکی از مهم‌ترین موارد آن زمانی بود که مرکز امنیتی FireEye متوجه شد هکرها از یک حفره نرم‌افزاری استفاده کرده‌اند تا به نسخه‌های مختلف مرورگر اینترنتی IE حمله کنند. مایکروسافت برای حل این مشکل وصله امنیتی در اختیار نداشت و در عوض به کاربران توصیه کرد از تولکیت EMET استفاده کنند تا وصله مربوطه عرضه شود.
این شرکت هفته جاری به صورت رسمی نسخه ۵.۵ ابزار EMET را برای ویندوز ۱۰ عرضه کرد. این سیستم امنیتی به عنوان یک ابزار کاربردی ارایه شد و مایکروسافت آن را برای آخرین نسخه از سیستم عامل خود اضافی خواند. زیرا قابلیت‌های امنیتی ویندوز ۱۰ به قدری تقویت شده‌اند که به چنین ابزاری نیاز ندارند.
مایکروسافت اطمینان کامل دارد که قابلیت‌های امنیتی برای ویندوز ۱۰ و مرورگر اینترنتی Edge را به قدری تقویت کرده است که بدون استفاده از EMET ۵.۵ هم می‌توانند از خود دفاع کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *