عرضه آزمایشی نسل جدیدی از نرم افزارهای آفیس مایکروسافت

عرضه آزمایشی نسل جدیدی از نرم افزارهای آفیس مایکروسافت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت اخیراً نسل جدیدی از بسته نرم افزاری آفیس را به صورت آزمایشی وارد بازار کرده است. این بسته نرم افزاری که آفیس 15 نام گرفته، در حال حاضر برای گروه محدودی از کاربران به صورت آزمایشی عرضه شده تا آنها نظرات و پیشنهادات خود درباره مسائل فنی آن را در اختیار مایکروسافت قرار دهند.

به گزارش وب سایت slashgear شرکت مایکروسافت در حال حاضر آفیس 15 را در اختیار تعداد محدودی از کاربران قرار داده است و قصد دارد بازخوردها و پیشنهادات آنها را در ویرایش نهایی خود از این بسته نرم افزاری به کار بندد. پیش بینی می شود نسخه نهایی نسل جدید آفیس در سال 2013 رسماً وارد بازار شود.

شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است همزمان با عرضه نهایی آفیس 15 دیگر محصولات مرتبط با آن مثل آفیس 365، SharePoint، ویزیو، Project، Exhange، ویزیو و خدمات محاسبات ابری خود را نیز به روز کند. گزارش‌ها حاکی از این است که مایکروسافت قصد دارد در سال جاری دو نسخه آزمایشی دیگر از آفیس 15 را که نسخه های آلفا و بتا نامیده می شود وارد بازار کند. ظاهراً نسخه بتا شباهت بیشتری با محصول نهایی مایکروسافت خواهد داشت. مایکروسافت جزئیات بیشتری درباره ویژگی های نسل جدید آفیس منتشر نکرده است.

مجموعه آفیس مایکروسافت را می توان معروف ترین بسته نرم افزاری در سراسر جهان دانست. آفیس از جمله نرم افزارهایی است که از همان ابتدا هم در میان کاربران فردی با استقبال زیادی مواجه شد و هم در میان کسب و کارها و شرکت های تجاری. این بسته نرم افزاری برای اولین بار در سال 1989 طراحی شد. اما نسخه تحت ویندوز آن یک سال بعد در 1990 وارد بازار شد. از آزمان به بعد مایکروسافت هر چند سال یک بار آفیس را به روز می کند و نسخه جدیدی از آن را عرضه می‌کند.