عدم تمایل سازمان‌ها به استفاده از سیستم‌های امنیتی کنترلی

عدم تمایل سازمان‌ها به استفاده از سیستم‌های امنیتی کنترلی

همکاران سیستم-در حالی که بسیاری از سازمان‌ها از اهمیت امنیت اطلاعات آگاهند و تعدادی از آن‌ها شبکه‌های خود را در مقابل حملات سایبری ایمن می‌کنند، نتایج حاصل از مطالعه جدید مرکز HID Global نشان داد که شرکت‌ها همچنان از داشتن یک عنصر حیاتی در این زمینه غافلند و آن هم کنترل دسترسی‌های فیزیکی به سیستم‌ها است.به گزارش وبسایت Itp، مطالعه انجام شده روی ۶۰۰ کاربر، تولیدکننده و سهامدار در شرکت‌های تولیدکننده ابزارهای امنیتی نشان داد که فناوری‌های کنترل دسترسی به سیستم‌های سازمانی در بسیاری از مراکز دنیا قدیمی شده است و در بیشتر آن‌ها هیچ قانونی برای آزمایش و سنجش بهترین سیستم‌ها و استفاده از آن‌ها وجود ندارد.
طبق نتایج این بررسی از هر سه سازمان تنها یک مرکز برای کنترل دسترسی‌های فیزیکی به سیستم‌های اصلی بررسی سالانه انجام می‌دهد.
البته کارشناسان با انجام این بررسی دریافتند نیمی از این سازمان‌ها طی یک سال گذشته سیستم‌های دسترسی فیزیکی را به‌روز نکرده‌اند و همچنین ۲۰ درصد آن‌ها طی سه سال گذشته این فرآیند به‌روزرسانی را انجام نداده‌اند.
در زمینه سیاست‌گذاری‌ها نیز مشخص شد که یک‌سوم سازمان‌ها معتقدند استراتژی‌ها قوانین آن‌ها برای کنترل دسترسی‌های فیزیکی به درستی اجرا نمی‌شود یا هرگز اجرا نشده است.
لازم به ذکر است که هرگونه اختلال در امنیت فیزیکی می‌تواند باعث بروز مشکل در دیگر بخش‌های امنیت سازمانی شود. در نسخه ۲۰۱۳ همین گزارش مشخص شد ۵۷ درصد از تمام اختلالاتی که در داده‌های سازمانی ایجاد شد به واسطه سوءاستفاده از دسترسی‌های سازمانی و در نتیجه عدم کنترل دسترسی‌های فیزیکی به وجود آمد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *