ظاهر جدید مجموعه نرم‌افزاری آفیس منتشر شد

شکل ظاهری بخش سطحی در سیستم‌های نرم‌افزاری است، اما برای مجموعه‌ نرم‌افزاری که میلیون‌ها نفر هر روز از آن برای انجام کارهای مختلف استفاده می‌کنند؛ همین تغییرات اهمیت بسیار زیادی دارند.

بنابراین مایکروسافت هم‌اکنون ظاهر جدیدی را برای نرم‌افزار جامع آفیس ارائه کرده که بهره‌وری این مجموعه را با طراحی متفاوت در سیستم عامل ویندوز 11 ارائه می‌کند.

مایکروسافت برنامه‌های اصلی خود برای سیستم عامل ویندوز 11 را با پنجره‌های لبه گرد به روز کرده است. به گفته این شرکت، تجدید بصری برای نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نت اعمال می‌شود. در حال حاضر این تغییرات به شکل پیش‌نمایش ارائه شده و در بخش «به زودی» در اپلیکیشن‌های مربوطه می‌تواند فعال یا غیرفعال شود.

کارشناسان طراحی مایکروسافت امیدوارند طراحی مجدد این مجموعه نرم‌افزاری باعث شود همکاری‌های سازمانی برای کاربران دردسرهای کمتری داشته باشد.

«راشل رومانو» طراح رابط کاربری مایکروسافت در این خصوص توضیح داد زمانی که صحبت از میراث مایکروسافت به میان می‌آید، ویندوز و آفیس به عنوان دو محصول اصلی در این زمینه معرفی می‌شوند.

هر کدام از این پلتفرم‌ها اهداف قدرتمندی دارند و زمانی که به شکل هماهنگ در قالب اپلیکیشن‌های آفیس در سیستم‌های ویندوزی به کار گرفته می‌شوند، این تجربه دردسرهایی را هم برای کاربران به همراه می‌آورد.

او در ادامه گفت: «پرداختن به این نکات از بسیاری جهات مشکلاتی را هم به همراه دارد و فرآیند طراحی Power & Simplicity که چند سال قبل آغاز کردیم را همچنان ادامه می‌دهیم. آفیس همیشه مجموعه بسیار ساده و البته فوق‌العاده قدرتمند بوده است. ما می‌خواستیم آن را آسان‌تر، سریع‌تر و کاربردی‌تر کنیم.»

او همچنین افزود: «استفاده از اپلیکیشن‌ها و ویژگی‌های آفیس برای کاربران تجربه لذت بخشی است، بنابراین شروع به ساده‌سازی کلی مجموعه خود کردیم. سیستم ویژه طراحی مایکروسافت موسوم به Fluent در این زمینه کمک‌های فراوانی به ما کرد».

منبع: zdnet