طرفداران امروز کامپیوترهای مک، فردا جذب کروم‌بوک گوگل خواهند شد

طرفداران امروز کامپیوترهای مک، فردا جذب کروم‌بوک گوگل خواهند شد

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدیدی از موسسه پژوهشی فورستر،‌‌ همان طور که امروزه افراد فعال در حوزه فناوری اطلاعات، با رضایت کامل به استفاده از کامپیوترهای مک روی آورده‌اند، این کاربران در آینده جذب کروم‌بوک‌ها‌ی گوگل خواهند شد.

کروم‌بوک‌های گوگل لپ تاپ‌هایی مبتنی بر سیستم عامل کروم گوگل هستند که برای کار در فضای پردازش ابری و مبتنی بر وب طراحی شده است.

 گزارش جدیدی از موسسه پژوهشی فورستر نشان می‌دهد که در حال حاضر کامپیوترهای مک به دو دلیل کامپیوتر محبوب افراد عالی رتبه شرکت‌ها از جمله مدیران عامل، نمایندگان ارشد فروش و سایر افراد عاشق کسب و کار هستند. دلیل اول ساده ولی واقعی است: همان‌طور که مدیران و کارمندان عالی‌رتبه، ماشین‌های آخرین مدل دارند و لباس‌های گرانقیمت می‌پوشند، کامپیوتری که در ملاقات‌های کاری به همراه دارند نیز نمادی برای نمایش منزلت آنان است.

 دلیل دوم کمی جدی تر و قابل تامل‌تر است، در گزارشی در مجله فورچون درباره اینکه چرا مدیران و مردان قدرت، مک را به ویندوز ترجیح می‌دهند به شرح زیر است:

 برای این گونه افراد زمان جزو باارزش ترین چیزهاست. مدیران و کارمندان ارشد شرکت ها مایلند بتوانند کامپیوترهای خود را در مدت ۱۰ ثانیه راه اندازی کنند نه ۱۰ دقیقه. آنها نمی‌خواهند باز شدن یک فایل اکسل ۲۰ مگابایتی به اندازه نوشیدن یک فنجان قهوه زمان ببرد، در نتیجه به کامپیوترهای ساده مک روی می‌آورند؛ به ویژه آن‌هایی که دارای درایوهای غیرمکانیکی هستند و در چند ثانیه راه اندازی می‌شوند.

 گوگل نیز از ابتدای ارائه کروم‌بوک‌های خود، راه اندازی سریع را به عنوان بخشی از نقاط تمرکز تبلیغاتی خود مطرح کرده است و این طور استدلال می‌کند که پردازش مبتنی بر مرورگر در یک محیط پردازش ابری نه تنها کارآمد‌تر که سریع‌تر نیز است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که کاربران هنگام باز کردن برنامه‌هایی نظیر اکسل، کم حوصله هستند. راه اندازی سریع برنامه‌های آفیس حتی بر روی کامپیوترهای مک نیز زمان‌بر است.

برگ برنده دیگر گوگل برای فروش کروم‌بوک‌ها تمرکز بر کارایی اپلیکیشن های گوگل است که در حوزه برنامه‌های بهره وری کسب و کار در رقابت با مایکروسافت است. اسناد گوگل و دیگر اپلیکیشن‌های مشابه گوگل هر چند به اندازه word یا اکسل امکانات ندارد به راحتی در مروگر باز می شوند و از هر ابزار مرتبط با اینترنت قابل دسترسی است.

 مدت زیادی نگذشته است از زمانی که موسسه فورستر و دیگر تحلیلگران حوزه فناوری در مطالبی که منتشر می‌کردند بر این عقیده بود که دلیلی وجود ندارد که دپارتمان‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها از چیزی غیر از دنیای ویندوز پشتیبانی کنند. در آن زمان، ویندوز برای آنها یک استاندارد به شمار می‌آمد. اما اکنون، آنها به این نتیجه رسیده‌اند که کاربران مک، کارکنان حوزه فناوری اطلاعات هستند که از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند و به دنبال راه‌های خلاقانه ای برای اثر بخشی بیشتر و ارایه خدمات بهتر به مشتریان خود هستند.

 در این گزارش آمده است: کاربران مک، قهرمانان شما و یا به عبارتی عاملان توانمند و کاردانی هستند که باید مورد توجه دپارتمان‌های فناوری اطلاعات قرار گیرند.

 یکی از این قهرمانان می‌گوید: به عنوان یکی از کابران مک، خوشحالم که فورستر سرانجام به اهمیت کاربران توانمند پی می‌برد. همچنین به عنوان فردی آگاه از ارزش آنچه که گوگل سعی دارد در محصولات کروم، اندروید و مرورگر خود قرار دهد، تصور می‌کنم که فورستر به زودی به این مطلب نیز پی خواهد برد که کاربران کروم‌بوک‌های گوگل، قهرمانان آینده حوزه فناوری اطلاعات هستند.

 

Zdnet