طرح گسترده مایکروسافت برای کمک به دانشجویان بی‌بضاعت

طرح گسترده مایکروسافت برای کمک به دانشجویان بی‌بضاعت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای از آغاز طرحی سه ساله خبر داده است که به موجب آن بیش از یک میلیون دانشجوی آمریکایی در خانواده‌های بی‌بضاعت به نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزارهای رایانه‌ای و همچنین اینترنت دسترسی خواهند داشت.

قرار است که این خبر در گردهمایی سالانه Clinton Global Initiative اعلام شود. این گردهمایی همه‌ساله بزرگان دنیا را دور هم جمع می‌کند تا از این طریق راهکارهای خود را برای حل بحران‌ها و مشکلات پیش‌رو مطرح کنند. گردهمایی سال جاری در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود و از پنج‌شنبه هفته جاری آغاز به کار می‌کند.

برای گردهمایی امسال مایکروسافت قصد دارد همکاری‌های خود را با شهر‌ها، ایالات، مراکز غیرانتفاعی و سازمان‌های خصوصی آغاز کند و به کمک آن‌ها طرح‌ها و سیاست‌هایی را به مرحله اجرا برساند که از طریق آن‌ها رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز، دسترسی به اینترنت پرسرعت، نرم‌افزارهای آموزشی مایکروسافت و آموزش مهارت‌های شغلی بین مردم بی‌بضاعت گسترش یابد.

بر اساس اخبار منتشر شده سیاتِل یکی از نخستین شهرهای آمریکا خواهد بود که طرح Great Student Initiative در آن اجرا می‌شود. طی این طرح شهر سیاتل همکاری‌های گسترده‌ای را با شرکت‌های فناوری و مراکز مالی آغاز می‌کند تا به این وسیله امکان دسترسی دانشجویان کم‌درآمد به اینترنت پرسرعت را فراهم کند.

طرح Great Student Initiative این امکان را برای مردم فراهم می‌کند تا با پرداخت ماهانه ۹۵/۹ دلار به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند. با این رقم هزینه استفاده از اینترنت پرسرعت برای دانشجویان شهر سیاتل آمریکا تا ۷۵ درصد کاهش می‌یابد.

seattletimes

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *