طرح ویژه گوگل برای جلوگیری از خروج کارمندان متبحر

طرح ویژه گوگل برای جلوگیری از خروج کارمندان متبحر

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز The Information، گوگل از زیرمجموعه‌های آلفابت در حال راه‌اندازی یک استارت‌آپ شتاب‌دهنده داخلی است که می‌تواند جلوی خروج کارمندان بااستعداد و تاسیس شرکت‌های نوپا در دره سیلیکون توسط آنها را بگیرد. 

به گزارش وبسایت Zdnet، این استارت‌آپ انکوباتور Area ۱۲۰ نام‌گذاری شده است که توسط «دان هاریسون» و «برادلی هورویتز» مدیریت می‌شود. گروه‌های کارمندی می‌توانند بر حساب طرح‌های تجاری خود و برنامه‌هایی که ارایه می‌دهند، در این مرکز مورد پذیرش قرار بگیرند. با این فرآیند آنها می‌توانند تحت مدیریت شرکت گوگل سرمایه‌گذاری‌های خارجی دریافت کنند و طرح خود را پیش ببرند.

این اقدام به کارمندان کمک می‌کند تا به صورت تمام‌وقت در «پروژه‌های ویژه» گوگل مشارکت کنند. گوگل به کارمندان خود اجازه می‌دهد روزانه ۲۰ درصد از زمان کاری خود را به پروژه‌های جدید اختصاص دهند. لازم به ذکر است این پروژه‌ها سرویس پست الکترونیکی Gmail و دیگر خدمات گوگل را شکل داده است.

حفظ و نگهداری کارمندان یکی از مهم‌ترین مسایل در صنعت فناوری محسوب می‌شود و این روزها دیده می‌شود تعداد زیادی از نیروهای مستعد و ماهر یک شرکت را ترک می‌کنند تا وارد شرکت دیگر شوند. یک مرکز شتاب‌دهنده به کارمندان برتر یک امکان ویژه می‌دهد تا شرکت‌های بزرگ از جمله گوگل را ترک نکنند.