ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

طرح مایکروسافت برای ترغیب شرکت‌ها به استفاده از اینترنت اشیاء

طرح مایکروسافت برای ترغیب شرکت‌ها به استفاده از اینترنت اشیاء

همکاران سیستم – مایکروسافت قصد دارد با همکاری یک شرکت هندی، صاحبان مشاغل و مدیران کسب و کارها را به استفاده از اینترنت اشیاء (IoT) ترغیب کند.
به گزارش وب‌سایت InformationWeek، در این طرح مشارکتی قرار است مایکروسافت با شرکت هندی اچ‌سی‌ال (HCL) همکاری داشته باشد. این کار حول محور سرویس ابری آژور (Azure IoT Suite) می‌چرخد که مایکروسافت آن را در سال ۲۰۱۵ عرضه کرد.

سرویس ابری آژور تلاش دارد با ساده‌تر کردن الگوریتم‌های محاسباتی، استفاده از اینترنت اشیاء را بیش از پیش میان کسب و کارها ترویج کند. بر اساس این گزارش، دو شرکت مزبور یک مرکز رشد در شهر ردموند آمریکا برپا کرده‌اند که قرار است به عنوان یک هاب، مرکزی برای توسعه و ترویج فناوری اینترنت اشیاء در صنایع مختلف باشد.

حوزه بهداشت، کنترل بیماران از راه دور و اتوماسیون صنعتی، از جمله بخش‌های نامزد در این طرح هستند. این دو شرکت قصد دارند در این مرکز رشد، مدل جدیدی از نوآوری و ابتکار را به کار گیرند؛ به این صورت که با استفاده از راهکارهایی همچون تحلیل‌های درلحظه و … به مشتریان نشان دهند که چطور IoT می‌تواند ارزش تجاری آنها را متاثر و متحول سازد.
کارشناسان معتقدند راه‌اندازی این مرکز، نشانه دیگری از عزم راسخ مایکروسافت برای گسترش فعالیت‌های خود در حوزه اینترنت اشیاء به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *