طرح اشتراک ۱۰ دلاری Adobe غیرفعال شد

همکاران سیستم – شرکت Adobe در نظر دارد سرویس اشتراک ماهانه ۱۰ دلاری Photography که هم اکنون ارزان‌ترین سرویس در خدمات جامع اشتراکی Creative Cloud محسوب می‌شود را غیرفعال  کند. این سرویس به کاربران امکان می دهد به نرم‌افزارهای فتوشاپ و لایتروم با حافظه ۲۰ گیگابایتی ذخیره‌سازی داده در فضای پردازش ابری دسترسی داشته باشند.

شرکت Adobe هم اکنون در حال انجام آزمایش‌های لازم برای حذف گزینه ۲۰ گیگابایت حافظه مجازی روی صفحه برنامه‌ها و قیمت‌های خود است و هم اکنون فقط بسته یک ترابایتی Photography با هزینه ماهانه ۲۰ دلار را در اختیار کاربران می‌گذارد.

این خبر نخستین بار توسط PetaPixel منتشر شد و طی آن مشخص شد طرح ۱۰ دلاری شرکت Adobe غیرفعال شده است و کاربران دیگر به آن دسترسی ندارند.

در حالی که طرح ۲۰ دلاری Adobe امکان دسترسی به حافظه مجازی یک ترابایتی در فضای پردازش ابری را فراهم می‌کند، ولی باید توجه داشت که این حافظه مجازی فقط به سرویس‌های Adobe محدود می‌شود و کاربران نمی‌توانند از طریق آن به دیگر فضاها دسترسی داشته باشند. بر این اساس می‌توان گفت کاربرانی که قصد دارند فقط از نرم‌افزار مربوطه استفاده کنند این میزان حافظه مجازی کاربرد چندانی برای آنها نخواهد داشت.

شرکت Adobe با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «ما در دوره‌های زمانی مختلف آزمایش‌های مختلفی را روی Adobe.com انجام می‌دهیم که این طرح‌ها، گزینه‌های مختلف را دربر می‌گیرد و طی آن برخی گزینه‌ها بررسی می‌شود که ممکن است هرگز به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار نگیرد. ما هم اکنون در حال انجام بررسی‌های مختلف در Adobe.com هستیم».

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *