طرح‌های جدید مایکروسافت برای گسترش نسخه سازمانی ویندوز ۱۰

طرح‌های جدید مایکروسافت برای گسترش نسخه سازمانی ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- طبق اعلام مایکروسافت، در حال حاضر تنها ۰.۵ درصد از کاربران سازمان‌های کوچک و متوسط (SMB) نسخه Enterprise از آخرین ویرایش سیستم عامل ویندوز را در اختیار گرفته‌اند. ولی مایکروسافت طرح‌های ویژه برای اشتراک هرچه بیشتر در سیستم عامل Windows ۱۰ Enterprise در نظر گرفته است تا تعداد کاربران آن را افزایش دهد.

به گزارش وبسایت Zdnet، هزینه یکی از مهم‌ترین دلایلی محسوب می‌شود که سازمان‌های کوچک و متوسط را مجبور کرده است تا نسخه‌های Pro و Home Premium سیستم عامل ویندوز ۱۰ را در اختیار بگیرند. با این وجود مرکز Softies اعلام کرد پیچیدگی‌های مربوط به مجوزهای استفاده از سیستم عامل و خرید آن نیز در این زمینه تاثیرگذار بوده است.
مدیران مایکروسافت جزییات بیشتری را از طرح‌های مربوط به اشتراک‌پذیری در سیستم عامل Windows ۱۰ Enterprise اعلام کردند و توضیح دادند که این شرکت از تاریخ اول سپتامبر امکان اشتراک در سیستم عامل مذکور را از طریق راهکارهای پردازش ابری Cloud Solution Provider و خدمات نرم‌افزاری شرکای خود فراهم می‌کند.
مایکروسافت برای توسعه هرچه بیشتر نسخه سازمانی سیستم عامل جدید خود دو طرح جدید با نام‌های Windows ۱۰ Enterprise E۳ و Windows ۱۰ Enterprise E۵ در نظر گرفته است.
کاربران سازمان‌های کوچک و متوسط که هم‌اکنون می‌خواهند سیستم عامل Windows ۱۰ Enterprise را خریداری کنند، یک مجوز ویژه با نام Software Assurance را در اختیار می‌گیرند و از این طریق می‌توانند با انعقاد قرارداد چند ساله، در این سیستم عامل مشترک شوند.