طراحی یک پلت فرم مدیریت ارتباط با مشتری برای جذب دانش آموختگان دانشگاه‌ها

طراحی یک پلت فرم مدیریت ارتباط با مشتری برای جذب دانش آموختگان دانشگاه‌ها

همکاران سیستم- دانشگاه میشیگان یک پلت فرم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) راه اندازی کرده است که کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های نوپا به کمک آن می‌توانند نیروی کار تازه نفس مورد نیاز خود را از میان دانش آموختگان دانشگاه‌ها انتخاب کنند. به گزارش وب سایت techcrunch، جذب دانش آموختگان دانشگاه‌ها یکی از حوزه‌های پررقابت در بازار کسب و کارهاست. شرکت‌ها و کسب وکارهای تجاری دریافته‌اند که دانش آموختگان ممتاز دانشگاه‌ها وقتی وارد یک کار می‌شوند، هم استعداد و مهارت زیادی با خود به همراه دارند و هم در مقایسه با افراد باتجربه تر هزینه کمتری را روی دست آن‌ها می‌گذارند. همین امر شرکت‌های تجاری را واداشته تا قبل از فارغ التحصیلی دانشجویان زمینه را برای جذب آن‌ها فراهم کنند. اما مشکل اینجاست که کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های نوپایی که بودجه زیادی ندارند، در این زمینه قادر به مانوور دادن نیستند. حالا دانشگاه میشیگان با همکاری مجمع دانش آموختگان آزاریاس رِدا و شرکت لاندر گارسیا پلت فرم مدیریت ارتباط با مشتری جدیدی به نام مریت فول (Meritful) راه اندازی کرده‌اند که کسب و کارهای کوچک و شرکت‌های نوپا به کمک آن می‌توانند بر این مشکل فائق آیند و نیروهای مورد نیاز خود را از میان دانش آموختگان دانشگاه‌ها استخدام کنند.
این پلت فرم به کارکنان بخش کارگزینی شرکت‌ها اجازه می‌دهد رابطه درازمدتی با دانشجویان دانشگاه‌ها داشته باشند و از این طریق نیروهای مورد نیاز خود را شناسایی و آن‌ها را جذب کنند. آن‌ها همچنین از طریق این پلت فرم می‌توانند دانشجویان را با دانش آموختگان شاغل و کارکنان خود ارتباط دهند و حتی از دانشجویان بخواهند برخی فعالیت‌ها و پروژه‌ها را به صورت آزمایشی انجام دهند تا بدین وسیله استعداد و مهارت‌های آن‌ها را بسنجند.
دانشجویان به کمک این پلت فرم می‌توانند با دانش آموختگان و شاغلان در ارتباط باشند و در برخی مشکلات از آن‌ها کمک و مشاوره بخواهند. این قابلیت باعث می‌شود کارکنان و دانش آموختگان شاغل در یک شرکت به نحوی نقش نماینده آن شرکت را ایفا کنند و زمینه را برای جذب افراد با استعداد‌تر فراهم کنند.