صندوق خیریه مایکروسافت برای گسترش اینترنت در جهان

صندوق خیریه مایکروسافت برای گسترش اینترنت در جهان

همکاران سیستم – امروزه بخش عظیمی از مردم جهان از دسترسی به اینترنت محروم‌اند. پگی جانسون (Peggy Johnson) معاون اجرایی بخش توسعه کسب و کار در شرکت مایکروسافت، این تعداد را حدود ۴ میلیارد نفر اعلام کرده است.مایکروسافت به تازگی صندوقی تاسیس کرده که هدف از آن، گسترش دسترسی به اینترنت در کشورهای مختلف جهان است. به گزارش بخش خبری مایکروسافت، این صندوق کار خود را از ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان ۱۳۹۴) آغاز کرده و بخشی از طرح Affordable Access مایکروسافت به شمار می‌رود.
سرمایه‌گذاری در جدیدترین فناوری‌های روز و سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های ابری، همچنین سرمایه‌گذاری در آن دسته از مدل‌های کسب و کار که می‌تواند هزینه دسترسی به اینترنت را کاهش داده و مردم بیشتری را به آنلاین شدن سوق دهد، بخشی از پروژه Affordable Access می‌باشد.
مایکروسافت می‌گوید امروزه با توجه به فناوری‌های مقرون به صرفه‌ای که در نقاط مختلف مختلف جهان وجود دارد، امکان کاهش افراد محروم از اینترنت، بیش از هر زمان دیگر در دسترس قرار گرفته است.
در طرح Affordable Access، مایکروسافت با فراهم‌آورندگان دسترسی اینترنتی و دیگر بخش‌های دولتی و خصوصی، همکاری و مشارکت دارد.
پروژه ۴Afrika که قرار است نفوذ تلفن‌های هوشمند را در قاره آفریقا افزایش دهد، بخشی از این طرح محسوب می‌شود.