صفحه نمایش‌های قابل انحنا فناوری‌های همراه را متحول می‌کند

صفحه نمایش‌های قابل انحنا فناوری‌های همراه را متحول می‌کند

همکاران سیستم- شرکت اتمل (Atmel) که بعضی از سخت‌افزارهای مورد نیاز محصولات سامسونگ، ایسر و ال جی را می‌سازد، از یک صفحه نمایش انعطاف‌پذیر خبر داده است که از آن می‌توان برای تولید گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی سبک‌تر و نازک‌تر استفاده کرد.

به گزارش وب سایت Mashable شرکت اتمل ادعا کرده است از این صفحه نمایش می‌توان برای تولید نسل جدیدی از فناوری‌های همراه استفاده کرد. در ساخت این صفحه نمایش که از قابلیت انحنای زیادی برخوردار است، از نوعی پلی اتیلن منعطف استفاده شده است.

شرکت اتمل تنها شرکتی نیست که معتقد است صفحه نمایش‌های انعطاف‌پذیر و قابل انحنا در آینده استیلای بازار را به دست خواهند گرفت. چند روز پیش شرکت ال جی نیز از تولید انبوه یک کاغذ الکترونیک (EPD) که در واقع یک صفحه نمایش نازک و قابل انحنا است، خبر داد. ال‌جی اعلام کرده است این فناوری را از ماه بعد در بازارهای آلمان عرضه خواهد کرد.

کاغذهای الکترونیک ال جی یک صفحه نمایش 6 اینچی با وضوج 1024 در 768 است که حاوی نوعی جوهر الکترونیکی است. این صفحه نمایش فقط 0.7 میلی متر ضخامت و 14 گرم وزن دارد. ال جی ادعا کرده است این کاغذها در برابر افتادن از یک ارتقاع 1.5 متری مقاوم است و قابلیت انحنا و انعطاف پذیری آن به حدی است که می توان آن را تا زاویه 40 درجه انحنا داد.

نوکیا نیز سال گذشته از ساخت یک صفحه نمایش قابل انحنا در این شرکت خبر داد. سامسونگ نیز از دیگر شرکت‌هایی است که اعلام کرده قصد دارد در سال جاری گوشی‌های دارای صفحه نمایش قابل انحنا تولید کند.