صرفه‏ جویی در هزینه‏‌ها؛ مزیت استفاده از فناوری‌های پردازش ابری

صرفه‏ جویی در هزینه‏‌ها؛ مزیت استفاده از فناوری‌های پردازش ابری

همکاران سیستم- مطالعه جدیدی نشان می‌‏دهد شرکت‌هایی که عملیات آی تی خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری انجام می‌‏دهند، خواهند توانست به میزان قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه ‏جویی کنند.
به گزارش وب‏ سایت pcworld، شرکت پژوهشی کامپیو‌تر اکونومیک (Computer Economics) در مطالعه ‏ای شرکت‌هایی را که بخش زیادی از عملیات آی تی خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری انجام می‌‏دهند با شرکت‌های عادی‌تری که این کار را انجام نمی‌‏دهند، مقایسه کرده است. در این مطالعه شرکت‌هایی که درآمدی بین ۵۰ میلیون تا ۵۵۰ میلیون دلار درآمد دارند، مقایسه شده است. پژوهشگران دریافته‌اند شرکت‌هایی که بخش زیادی از عملیات آی تی خود را از طریق خدمات پردازش ابری انجام می‌‏دهند، قادرند به میزان بیشتری در هزینه‌های خود صرفه‏ جویی کنند. مثلاً هزینه مربوط به پایگاه‌های داده در حالت کلی به طور متوسط ۶. ۱۶ درصد از کل بودجه آی‏ تی شرکت‏‌ها را به خود اختصاص می‌‏دهد، اما این رقم در مورد شرکت‌هایی که از فناوری‌های پردازش ابری استفاده می‌‏کنند، ۷ درصد است.
بر اساس این گزارش، شرکت‌هایی که از فناوری‌های پردازش ابری زیاد استفاده می‌‏کنند می‌‏توانند ۴۰ درصد از بودجه خود را صرف انجام طرح‏‌ها و پروژه‌های جدید کنند. این در حالی است که این رقم در حالت کلی ۳۰ درصد است.
این مطالعه همچنین نشان داده است که امروزه شرکت‏‌ها در مقایسه با دو دهه گذشته هزینه کمتری را صرف عملیات آی تی خود می‌‏کنند. داده‌های شرکت کامپیو‌تر اکونومیک که گردآوری آن از سال ۱۹۹۰ شروع شده است نشان می‌‏دهد هزینه عملیات آی تی برای همه شرکت‏‌ها به طور متوسط ۱۵ درصد کاهش داشته است.