شکاف نرم‌افزاری مهم‌ترین مشکل مدیران IT در سازمان‌ها

همکاران سیستم- شکاف میان سیستم‌های نرم‌افزاری موجب شده است تا سرعت فعالیت گروه‌های امنیتی کاسته شود و این طور که برآورد شده است، آنها به طور میانگین در طول هر هفته ۱۰ ساعت از زمان خود را برای از بین بردن اختلالات نرم‌افزاری اختصاص می‌دهند.
بیشتر از یک‌سوم سیاستگذاران حوزه IT پیش‌بینی کرده‌اند که کارمندان امنیتی آنها دست کم روزانه سه ساعت از وقت خود را به کارهایی اختصاص می‌دهند که با در اختیار گرفتن نرم‌افزارهای بهتر نیازی به انجام این گونه اعمال نیست.
این بررسی را مرکز LogRhythm با همکاری Widmeyer انجام داد و طی آن ۷۵۱ نفر از آسیا-پسیفیک، آمریکا و بریتانیا به سوالات کارشناسان پاسخ دادند. در بین این افراد ۲۵۱ از چهار کشور حوزه آسیا-پسیفیک شامل سنگاپور، هنگ‌کنگ، استرالیا و مالزی حضور داشتند.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ بخش اعظم این افراد بر این باور بودند که مدیر امنیتی سازمان به طور میانگین ۱۰ ساعت از زمان خود را در طول هفته برای رفع نواقص و مشکلات مرتبط با ناتوانی‌های نرم‌افزار صرف می‌کند.
در این میان ۵۶ درصد از تصمیم‌گیرندگان IT در منطقه آسیا-پسیفیک گزارش دادند که آنها بسته به نرم‌افزاری که مورد استفاده قرار می‌گیرد با اولویت‌های مرتبط با تهدیدهای سایبری مقابله می‌کنند.


این مسئله می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشند، ۸۸ درصد مدیران در سراسر جهان بر این مسئله تاکید کردند که تهدیدهای داخلی به عنوان یک نگرانی رو به رشد در توانایی سازمان آن‌ها برای مقابله با تهدیدهای سایبری تاثیر می‌گذارد.