شهرهای رقیب سیلیکون ولی در حال شکل گرفتن هستند

همکاران سیستم – کارکنان و نیروهای متخصص بخش فناوری اطلاعات در حال مهاجرت از مراکز سنتی از قبیل سیلیکون ولی، نیویورک و لس آنجلس به دیگر مناطق آمریکا هستند.

به این ترتیب مراکز فناوری جدیدی در مناطقی همچون آتلانتا، بالتیمور، بولدر، کولو، فونیکس، پورتلند، اور، واشنگتن، دنور و شیکاگو در حال شکل گرفتن است. هزینه کمتر زندگی در این مناطق از جمله اجاره بها، یکی از اصلی‌ترین دلایل افراد برای این مهاجرت است.

به گزارش وب‌سایت CIO Dive، مدیران فناوری اطلاعات به طور میانگین ۱۱۲ هزار دلار در سطح ملی دریافتی دارند که این رقم در شهرهایی همچون آتلانتا، دالاس و مینیاپولیس به ترتیب ۱۲۰، ۱۲۱ و ۱۱۸ هزار دلار است.

هر چند در حال حاضر این ۱۰ هاب فناوری جدید چندان اسم و رسمی ندارند ولی این احتمال قوی وجود دارد که به مرور زمان و با حضور افراد فنی در این مناطق، نام آنها پرآوازه شود و حتی به رقبایی برای سیلیکون ولی تبدیل گردند.

در حال حاضر حدود ۱۱.۵ میلیون نیروی کاری در حوزه فناوری اطلاعات در آمریکا وجود دارد و سالانه ۲۰۰ هزار نفر به این تعداد افزوده می‌شود. در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷، یک سوم تمام مشاغل فناوری به حوزه «نرم‌افزار» اختصاص یافته و روشن است که با گسترش هر تکنولوژی، به نیروهای فنی برای توسعه و پشتیبانی آن نیاز پیدا می‌شود.