شنایایی مشکلات امنیتی خطرناک در سیستم رای‌گیری الکترونیکی سوئیس

همکاران سیستم – دو گروه مجزا متشکل از کارشناسان امنیتی و محققان دانشگاه‌های استرالیا و سوئیس روز جاری گزارش‌هایی را حاوی آسیب‌پذیری‌های سیستم رای‌گیری الکترونیکی منتشر کردند که کمیسیون عالی سوئیس درنظر دارد از این سیستم در انتخابات بعدی استفاده کند.

از جمله آسیب‌پذیری‌هایی که محققان امنیتی به آن اشاره کردند، یک مورد به هکرها امکان می‌داد تا به دستگاه مخصوص جمع‌آوری آرا دسترسی محلی داشته باشند یا اینکه فروشنده دستگاه رای‌گیری الکترونیک بتواند در نتیجه آرا دست ببرد.

این آسیب‌پذیری در سیستم رمزنگاری داده‌ها برای تشخیص هویت آرا دریافتی شناسایی شد و کارشناسان اعلام کردند که این سیستم رمزنگاری ضعف‌های فراوان دارد و می‌تواند امکان دست بردن در نتایج آرا را برای افراد فراهم کند.

در این زمینه توضیحات فنی و تخصصی در مورد مشکل امنیتی سیستم رای‌گیری الکترونیکی سوئیس در سایت اینترنتی دانشگاه ملبون منتشر شد و در کنار آن یک گزارش جامع از از مرکز علوم کاربردی دانشگاه بِرن نیز به انتشار رسید.

مرکز Swiss Post که در اصل متولی دولت سوئیس برای توسعه سیستم رای‌گیری الکترونیک محسوب می‌شود با همکاری شرکت اسپانیایی Scytl که این سیستم را توسعه داده است، با انتشار بیانیه‌های مجزا اعلام کردند که از این محققان امنیتی تشکر می‌کنند و به زودی مشکلات امنیتی را برطرف خواهند کرد.

منبع: zdnet