شرکت salesforce پیشروی رقابت در حوزه ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

شرکت salesforce پیشروی رقابت در حوزه ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- شرکت تحقیقاتی گارتنر در ابتدای سال جاری در گزارشی پیش‌بینی کرده بود که درآمد بازار جهانی نرم‌افزار حاصل از فروش «نرم‌افزار به ‌عنوان خدمات» (SaaS) رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در سراسر جهان به عنوان محبوب‌ترین برنامه در این حوزه خواهند بود. برخی کار‌شناسان تلاش بی‌وقفه برخی شرکت‌ها از جمله Salesforce. com در جریان تولید ابزارهای CRM را عامل این پیش‌بینی می‌دانند.بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری از جمله شرکت‌های SAP، مایکروسافت و اوراکل با سرعت کمتری نسبت به Salesforce. com در این عرصه در حال حرکت هستند.

طی چند هفته اخیر رقبای شرکت Salesforce. com برخی ابزارهای جدید سازمانی را روانه بازار کردند و این شرکت نیز نشان داد که برای پاسخگویی به حضور آن‌ها در عرصه رقابتی آمادگی کامل دارد. از جدید‌ترین ابزارهایی که در این فرآیند روانه بازار شد نسخه جدید نرم‌افزارDynamics CRM مایکروسافت بود که در کنار آن شرکت اوراکل مرکز نرم‌افزاری RightNow Technologies را خریداری کرد تا از این طریق خدمات خود در حوزه ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری را گسترش دهد. گفته می‌شود که این اقدام اوراکل پاسخی به خرید شرکت‌های Radian۶ و Assistly توسط Salesforce. com بود.

این فرآیند رقابتی بین بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزارهای سازمانی دنبال می‌شود و بر این اساس مرکز تحقیقاتی گارتنر رشد چشمگیری را برای ابزارهای سازمانی، به خصوص ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری پیش‌بینی کرده است.

itbusinessedge