شرکت Red Hat سیستم عامل لینوکس را برای پردازنده‌های ARM استاندارد می‌کند

شرکت Red Hat سیستم عامل لینوکس را برای پردازنده‌های ARM استاندارد می‌کند

همکاران سیستم- شرکت Red Hat نسخه جدیدی از سیستم عامل لینوکس را توسعه داده است که با پردازنده‌ها و سخت‌افزارهای ۶۴ بیتی شرکت آرم (ARM) سازگار است.به گزارش وبسایت computerworld، شرکت Red Hat نسخه جدیدی از سیستم عامل لینوکس را توسعه داده است که آن را می‌توان برای آزمایش پردازنده‌ها و سایر سخت‌افزارهای مرتبط با معماری ۶۴ بیتی پردازنده‌های شرکت ARM به کار برد. این نسخه بر مبنای «سیستم عامل لینوکس ویژه کسب و کارها» (RHEL) طراحی شده است و در واقع بخشی از برنامه شراکت شرکت Red Hat است که بر مبنای آن می‌کوشد از فروشندگان سخت‌افزارهای شرکت ARM پشتیبانی کند.
شرکت Red Hat با این اقدام می‌کوشد به سازندگان سخت‌افزارهایی از این دست کمک کند به شیوه استانداردی از معماری ARMv۸-A استفاده کنند. شرکت ARM در حال حاضر پردازنده‌های سازگار با این معماری را خود تولید نمی‌کند، بلکه طراحی آن را به سایر سازندگان سخت‌افزارها واگذار کرده است. اقدام شرکت Red Hat به مشتریان سرورهای ARMv۸-A کمک می‌کند سرورهای مورد نیاز خود را از هر سازنده‌ای که می‌خواهند خریداری کنند و مطمئن باشند که سیستم‌های عامل و نرم‌افزارهای مورد نیاز آن‌ها با پردازنده این سرورها سازگار خواهد بود.
هدف اصلی شرکت Red Hat از طراحی این سیستم عامل این است که می‌خواهد از سرنوشت سیستم عامل یونیکس شرکت AT&T که نسخه‌های مختلف و ناسازگار زیادی از آن عرضه شد، در امان بماند و از چندپاره شدن سیستم عامل لینوکس خود در بازار پیشگیری کند.