شرکت IBM راهکارهای تحلیلی جدیدی برای صنعت بهداشت و درمان عرضه می‌‏کند

شرکت IBM راهکارهای تحلیلی جدیدی برای صنعت بهداشت و درمان عرضه می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت IBM اعلام کرده است با همکاری اپل قصد دارد خدمات و راهکارهای تحلیلی ویژه‏ای در زمینه پزشکی و سلامت عرضه کند.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت IBM قصد دارد با همکاری شرکت اپل واحد جدیدی در زیرمجموعه خود ایجاد کند و در آن با تجزیه و تحلیل داده‌‏های به دست آمده از ابزارهای همراهِ سنجش سلامت، راهکارها و خدمات جدیدی در این زمینه عرضه کند. IBM در این واحد جدید که آن را در بخش ابر رایانه واتسون خود راه‏اندازی خواهد کرد بر روی کاربرد داده‏‌های کلان و تحلیل‏گرها در صنعت بهداشت و درمان تمرکز خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، این واحد جدید در شهر بوستون آمریکا تاسیس خواهد شد و انتظار می‌‏رود که حداقل دو هزار مشاور، متخصص پزشکی، پزشک بالینی، توسعه‏دهنده نرم‏‌افزار و پژوهشگر در آن فعالیت کنند. شرکت IBM اعلام کرده است برای پیشبرد اهداف خود در این زمینه، شراکت‏‌ها و همکاری‌‏های جدیدی را با شرکت‏‏‌های اپل، جانسون اند جانسون و مدترونیک آغازخواهد کرد. به موجب همکاری IBM و اپل، داده‏‌های به دست آمده از پلت‏فرم‏های اپل مثل HealthKit و ResearchKit با داده‏‌های پلت‏فرم ابری واتسون IBM ترکیب و یکپارچه خواهد شد.
شرکت IBM امیدوار است تجزیه و تحلیل داده‌‏های به دست آمده از ابزارهای همراه به توسعه پژوهش‏‌های پزشکی و ارتقای اپلیکیشن‌‏های مرتبط با تشخیص بیماری منجر شود.