شرکت IBM خدمات جدیدی در حوزه مدیریت منابع انسانی عرضه کرد

شرکت IBM خدمات جدیدی در حوزه مدیریت منابع انسانی عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت IBM قصد دارد با راه‌اندازی واحد جدیدی برای عرضه خدمات منابع انسانی جای پای خود را در این حوزه محکم کند.

به گزارش وبسایت zdnet، شرکت IBM اعلام کرده است واحد مشاوره‌ جدیدی با عنوان «مدیریت استعدادها و تغییرات» را راه‌اندازی کرده است و می‌کوشد خدمات پردازش ابری خود در حوزه منابع انسانی و مدیریت نیروی کار را تقویت کند. بازار مدیریت سرمایه‌های انسانی در حال حاضر بازار پرسودی است، اما رقبای سرسختی مثل SAP، Work Day، Oracle و Corner Stone و غیره نیز در آن فعال هستند. شرکت IBM نیز با این اقدام می‌کوشد جایگاه نرم‌افزار Kenexa خود در این بازار را ارتقا دهد.

بر اساس این گزارش، IBM این واجد جدید را با کمک ۱۶۰۰ مشاور مدیریت تغییرات و صد دانشمند علوم رفتاری راه‌اندازی کرده است. این واحد قرار است با استفاده از فناوری‌های جدید کارکنان دارای عملکرد مناسب را شناسایی کند، نرخ کاهش کارکنان کسب و کارها را کم کند و نیروی کار آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهد. خدمات عرضه‌شده توسط این واحد قرار است مواردی همچون تغییرات صورت گرفته در سازمان‌ها، تحلیل‌گرهای استعدادهای انسانی، تجارب کارکنان و راهکارهای پردازش ابری مدیریت منابع انسانی را هدف قرار دهد. آی‌بی‌ام اعلام کرده است از طریق نرم‌افزار Kenexa خود قرار است سه خدمات جدید را عرضه کند: خدمات پیش‌بینی عملکرد نیروهای استخدامی که در آن با استفاده از ارزیابی‌های رفتاری مناسب‌ترین فرد برای هر پست انتخاب می‌شود، خدمات افزایش آمادگی نیروی کار که چارچوب‌هایی را تقویت مهارت، آزمایش توانمندی و ابزارهایی را نیز برای مدیریت طرح‌ها تدوین و عرضه می‌کند، و خدمات پاداش‌دهی که می‌کوشد روحیه کارکنان را تقویت کند.

این شرکت همچنین می‌کوشد به جای تربیت متصدیان اطلاعات (CIO) به تربیت مدیرانی برای بخش‌های بازاریابی و منابع انسانی بپردازد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *