شرکت HP به دو شرکت مجزا تبدیل می‌شود

شرکت HP به دو شرکت مجزا تبدیل می‌شود

همکاران سیستم- شرکت HP شایعاتی را که در این اواخر درباره تقسیم این شرکت به دو شرکت جداگانه بر سر زبان‌ها افتاده بود، تأیید کرد.

به گزارش وبسایت theinquirer، مقامات شرکت HP تصمیم گرفته‌اند این شرکت را به دو شرکت مجزا تقسیم کنند. یکی از این شرکت‌ها Hewlett-Packard Enterprise نام خواهد گرفت و بر حوزه نرم‌افزارها، خدمات و زیرساخت‌های مورد نیاز کسب و کارها تمرکز خواهد کرد و شرکت دیگر نیز HP Inc نامیده خواهد شد و فعالیت‌های مربوط به بخش رایانه‌های شخصی و چاپگرها را پیش خواهد برد.

این خبر اولین بار در قالب شایعات تاییدنشده منتشر شد ولی HP بالاخره با تأیید این شایعات به آن‌ها رنگ واقعیت داد. ظاهراً قرار است پرونده این جدایی تا پایان سال مالی 2015 بسته شود. سهامداران HP نیز پس از عملی شدن این تصمیم سهام هر دو شرکت را دارا خواهند بود.

بر اساس این گزارش، مگ ویتمن، رئیس و مدیر عامل کنونی HP سمت مدیر عاملی خود را در شرکت HP Enterprise حفظ خواهد کرد و ریاست هیئت مدیره این شرکت نیز به پت روسو خواهد رسید. دیون ویسلر نیز که در بخش سیستم‌های رایانه‌ای و چاپگرهای این شرکت مشغول فعالیت است سکان مدیر عاملی و ریاست شرکت HP Inc را برعهده خواهد گرفت. ویتمن نیز رئیس غیراجرایی هیئت مدیره این شرکت خواهد بود.

مقامات شرکت HP با این اقدام می‌کوشند تمرکز خود را بر هر دو حوزه فعالیت‌های کنونی این شرکت افزایش دهند.