شرکت لنوو بخش سرورهای x۸۶ آی بی‌ ام را خریداری می‌‏کند

شرکت لنوو بخش سرورهای x۸۶ آی بی‌ ام را خریداری می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت لنوو قصد دارد با پرداخت ۳. ۲ میلیارد دلار بخش تولید سرورهای x۸۶ را از آی بی‌ ام خریداری کند.
به گزارش وب ‏سایت theinquirer، شرکت لنوو موافقت کرده است با پرداخت ۳. ۲ میلیارد دلار بخش تولید سرورهای x۸۶ را خریداری کند. این در حالی است که لنوو ۹ سال پیش نیز بخش تولید رایانه‏ های شخصی و نوت‏بوک ‏های تینک‏ پد را از آی بی‌ ام خریداری کرده بود. سرورهای x۸۶ از جمله محصولات آی بی‌ ام است که برای بخش‏ های پایین و متوسط بازار تولید می‌‏شود. سروهای سری سیستم ایکس، بلادسنتر (Bladcenter)، فلکس سیستم (Flex System)، نکست اسکیل (Nextscale) و آی دیتا پلکس (iDataplex) از جمله سروهای مجموعه x۸۶ است که قرار است به لنوو واگذار شود. ظاهراً قرار است حدود ۷۵۰۰ نفر از کارکنان شرکت آی بی‌ ام به لنوو منتقل شوند.
شرکت آی بی‌ ام همچنین قصد دارد دیسک‏ های و سیستم ‏های ذخیره استورویز (Storwize) را از آی بی‌ ام خریداری کند. نرم‏افزارهای فایل سیستم General Parallel نیز قرار است طی این معامله به لنوو واگذار شود.
فروش بخش سخت‏ افزارهای شرکت آی بی‌ام که برای سطوح میانی بازار تولید می‌‏شود، در چند فصل مالی گذشته رو به کاهش بوده است. این شرکت در سه ماهه سوم ۲۰۱۳ درآمدی کمتر از حد انتظار داشته است.
بر اساس این گزارش، شرکت آی بی‌ ام قصد ندارد بخش تولید سروهایی را که برای سطوح بالا‌تر بازار تولید می‌‏کند، بفروشد. سرورهای سری سیستم زد (Z)، پاور سیستم‏‌ها، پیواپلیکیشن (Pureapplication) و پیو دیتا (Puredata) از جمله این سیستم‏‌ها هستند.