ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

شرکت سیلزفورس پلتفرم خدمات مشتری Desk.com خود را به روز کرد

شرکت سیلزفورس پلتفرم خدمات مشتری Desk.com خود را به روز کرد

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس اخیراً قابلیت‏‏های جدیدی به پلتفرمخدمات مشتری خود (Desk.com) افزوده است که پشتیبانی از پخش فایل‏های ویدئویی از جمله مهمترین آنها است.
به گزارش وب‏سایت computerworld، شرکت سیلزفورس قابلیت‏‌های جدیدی به پلتفرمDesk.con خود افزوده است که به کاربران امکان می‌‏دهد فایل‏های ویدئویی ضمیمه‏شده به صفحات اینترنتی را با سهولت بیشتری ببینند. سیلزفورس گفته است این قابلیت باعث می‏شود مشتریان برای دریافت کمک‏‌ها و خدماتی که لازم دارند فقط متکی به اسناد متنی نباشند و کمک‏‌ها و خدمات مورد نیاز خود را به شیوه‏ای کارآمدتر و سریع‏تر دریافت کنند.
شرکت سیلزفورس پیش از این نیز امکان ضمیمه کردن فایل‏‌های ویدئویی به این محصول را افزوده بود، اما در نسخه به روز‏شده این راهکار قابلیت‌‏های دیگری مثل قالب‌‏های آماده (Template)، تحلیل‏گرها و یکپارچگی با وب‏سایت ویژه به اشتراک‏‌گذاری فایل‌‏های ویدئویی (Vimeo) را نیز عرضه کرده است. سارا وارنی، معاون بازاریابی بخش Desk.com در شرکت سیلزفورس درباره مزیت استفاده از فایل‌‏های ویدئویی در راهکارها و نرم‌‏افزارهای خدمات مشتری گفته است: فایل‏‌های ویدئویی کاربردهای مشخصی در وب‏سایت‏‌های عرضه‌‏کننده خدمات پشتیبانی دارند. یکی از این مزایا این است که یک فایل ویدئویی خوش‌‏ساخت به مشتریان شما کمک می‏‌کند تا مطمئن شوند شیوه استفاده از محصولات شما را می‌‏دانند.
این شرکت همچنین تحلیل‏گرهای جدیدی به این پلتفرم افزوده است که کاربران به کمک آن می‏‌توانند شیوه استفاده از فایل‏‌های ویدئویی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و از این طریق دریابند کدام محتواها تاثیرگذاری بیشتری دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *