شرکت سیلزفورس راهکار همراه خود را به روز کرد

شرکت سیلزفورس راهکار همراه خود را به روز کرد

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس، بزرگترین عرضه‏کننده راهکارهای پردازش ابری در دنیای کسب و کارها نرم‏افزار همراه خود را که salesforce ۱ نام دارد، به روز کرده است.
به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت سیلزفورس که می‏‌کوشد بر راهکارهای همراه بیشتر تمرکز کند، اپلیکیشن همراه خود را به روز کرده است. قابلیت‏‌های جدیدی که سیلزفورس به این راهکار افزوده است اجازه استفاده گسترده‌‏تر از داده‏‌های نرم‌‏افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این شرکت را به مشتریان می‌‏دهد. سیلزفورس قابلیت‏‌های گزارش‏‌دهی این راهکار را نیز افزایش داده است. نسخه قبلی این نرم‏‌افزار به کاربران اجازه می‏‌داد گزارش‏‌ها و داشبوردهای معمولی مربوط به نرم‏‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری را مشاهده کنند، اما قابلیت‌‏های جدیدی که سیلزفورس به این نرم‏‌افزار افزوده است به آنها اجازه می‏‌دهد در این گزارش‌‏ها عمیق‌‏تر شوند.
تاد اندرز، مدیر ارشد بخش تحلیل‏گرهای سیلزفورس در این باره گفته است: این به‏‌روزرسانی بخشی از طرح «سرمایه‌‏گذاری بزرگی» است که شرکت سیلزفورس در چند سال اخیر دنبال می‏‌کند. مشتریان ما علاقه زیادی به قابلیت‏‌های گزارش‏‌دهی این راهکار دارند. ما مشتریانی داریم که می‏‌گویند: «من هرگز به رستوران نمی‌‏روم مگر اینکه در آنجا اول گزارش‏‌های بخش Yelp این نرم‏‌افزار را مرور کنم.» این مشتریان نمی‌‏خواهند بدون دسترسی به اطلاعات مربوطه برای کسب و کار خود تصمیمی بگیرند.
شرکت سیلزفورس همچنین مجموعه جدیدی از رابط‌‏های برنامه‏‌نویسی کاربردی (APIs) برای گزارش‏‌دهی و قابلیت‏‌های داشبورد به این نسخه افزوده است که امکان افزودن گزارش‏‌ها به هر نرم‌‏افزاری، اعم از نرم‌‏افزارهای شرکت سیلزفورس یا نرم‌‏افزارهای شرکت‏‌های طرف ثالث را به کاربران می‌‏دهد. این رابط‏‌ها با کتابخانه‏‌های نمودارکشی منبع‏‌بازی مثل گوگل چارت یا چارت دات جی اس (Chart.js) سازگار هستند.
شرکت سیلزفورس اعلام کرده است قابلیت‏‌های جدید این نرم‌‏افزار در ماه جاری در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت. سیلزفورس همچنین تاکید کرده است به‏‌روز کردن این نرم‌‏افزار هیچ هزینه‏‌ای برای کاربران نخواهد داشت. علت این تصمیم شرکت سیلزفورس به مناقشه‌‏ا‌ی برمی‏‌گردد که در سال ۲۰۱۱ بر سر به روز کردن این راهکار به وجود آمده بود. در آن زمان سیلزفورس اعلام کرده بود کاربران برای دریافت نسخه جدید تحلیل‏‏گر این نرم‏‌افزار باید پول بیشتری بپردازند. این تصمیم اعتراض برخی از کاربران را در پی داشت و باعث شد آنها به قابلیت‏‌های گزارش‏‌دهی اپلیکیشن مدیریت ارتباط با مشتری این شرکت اشتیاقی نشان ندهند. سیلزفورس مدتی بعد از این تصمیم منصرف شد و اعلام کرد دریافت نسخه به روز شده این راهکار هزینه‌‏ای ندارد.