شرکت سیلزفورس راهکار مدیریت ارتباط با مشتری خود را به روز می‌‏کند

شرکت سیلزفورس راهکار مدیریت ارتباط با مشتری خود را به روز می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت سیلزفورس قصد دارد نسخه جدید و به روز‏رسانی‌‏شده راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را در چند هفته آینده روانه بازار کند.
به گزارش وب‌‏سایت pcworld، شرکت سیلزفورس در حال حاضر نسخه ۱۴ راهکار مدیریت ارتباط با مشتری خود را که اسپرینگ (Spring) نام دارد، به صورت پیش‏‌نمایش عرضه کرده است و قرار است نسخه اصلی آن را چند هفته دیگر روانه بازار کند. گزارش‏‌ها حاکی از این است که نسخه به‌‏روزرسانی‌‏شده سیلزفورس دارای قابلیت‌‏های و ویژگی‏‌های جدیدی است که از جمله آن‌ها می‌‏توان به قابلیت‏‌های مرتبط با ابزارهای همراه نام برد.
نسخه جدید این راهکار کاربران را به سمت نرم‌‏افزار همراه جدید که سیلزفورس ۱ نام دارد، هدایت می‌‏کند. این شرکت پیش از این اپلیکیشنی با نام تاچ (Touch) را برای این کار عرضه کرده بود، اما این اپلیکیشن تحت مرورگر حالا عرضه نمی‌‏شود. پلت‏فرم چتر (Chatter) که سیلزفورس آن را برای سیستم‏‏‌های عامل اندورید و آی او اس عرضه کرده بود، در نسخه جدید به اپلیکیشن سیلزفورس ۱ ارتقا یافته است.
یکی دیگر از ویژگی‏‌هایی که سیلزفورس به نسخه جدید راهکار مدیریت ارتباط با مشتری خود افزوده است، تقویت قابلیت‏‌های مربوط به مدیریت سفارشات در این راهکار است. این شرکت همچنین فضای ذخیره فایل به ازای هر کاربر را از ۶۱۲ مگابایت به ۲ گیگابایت افزایش داده است. این فضا عمدتاً برای ذخیره فایل‏‌های پیوست و یا فایل‌‏های مرتبط با اپلیکشین چتِر مورد استفاده قرار می‌‏گیرد.
شرکت سیلزفورس گزارشی سیصد صفحه‌‏ای را درباره قابلیت‏‌ها و ویژگی‏‌های جدید نسخه‏ به‌‏روزرسانی‏‌شده سیلزفورس منتشر کرده است و در آن‌ها به توضیح قابلیت‏‌های جدید این راهکار در حوزه‌‏های مختلف پرداخته است.