شرکت سپ می‌کوشد به اپلِ دنیای کسب و کار‌ها تبدیل شود

همکاران سیستم- شرکت سپ می‌کوشد در دنیای راهکارهای کسب و کار نقشی را ایفا کند که اپل در دنیای ابزارهای همراه مصرفی ایفا می‌کند. این اظهارنظر سانجای پونن، رئیس بخش راهکارهای همراه در شرکت سپ است که در مصاحبه‌ای نقشه راه اپل در زمینه توسعه راهکارهای همراه برای کسب و کار‌ها را توضیح داده است.
به گزارش وب سایت computerworld، رئیس بخش راهکارهای همراه در شرکت سپ گفته است این شرکت برای تحقق این هدف باید در بخش امنیت فناوری‌های همراه و همچنین در زمینه ایجاد پلت فرم‌هایی برای تولید نرم افزارهای کاربردی قابل نصب بر روی ابزارهای همراه سرمایه گذاری کند.
شرکت سپ یکی از مهم‌ترین عرضه کنندگان راهکار‌ها و نرم افزارهای کسب و کار از قبیل برنامه ریزی منابع سازمانی، هوشمندی تجاری، مدیریت ارتباط با مشتری و پایگاه‌های داده هانا است. این شرکت در سال ۲۰۱۰ بخشی از فناوری‌های شرکت سی بیش را برای تحقق این هدف خریداری کرده است.
به گفته رئیس بخش راهکارهای همراه سپ، همچنان که در سه یا چهار سال اخیر با ظهور نرم افزارهای اجتماعی و بازی‌هایی مثل پرندگان خشمگین شاهد یک انقلاب مصرفی در دنیای ابزارهای همراه بودیم، در دنیای کسب و کار‌ها نیز شاهد این هستیم که تقاضا برای دسترسی به اطلاعات و انجام عملیات کاری از طریق ابزارهای همراه افزایش یافته است. سپ می‌کوشد تا نرم افزارهای همراهی طراحی کند که بتواند آن‌ها را به تعداد زیادی از کسب و کارهای مشتری بفروشد.
وی گفته است سپ پلت فرم همراه خود را به فناوری پردازش ابری مجهز کرده است و بزودی آن را برای استفاده رایگان توسعه دهندگان نرم افزاری عرضه خواهد کرد تا نرم افزارهای کسب و کار مورد نظر خود را بر روی آن توسعه دهند. این پلت فرم به توسعه دهندگان نرم افزاری اجازه خواهد داد تا برای چندین سیستم عامل مختلف مثل آی او اس اپل و اندروید گوگل برنامه‌های کاربردی طراحی کنند. طراحان و توسعه دهندگان نرم افزاری فقط زمانی هزینه استفاده از این پلت فرم را به سپ خواهند پرداخت که بخواهند محصولات خود را به مشتریانشان عرضه کنند.
پیش بینی می‌شود شرکت سپ بتواند از این طریق درآمد زیادی کسب کند. این شرکت در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرده از محل عرضه پلت فرم‌ها و نرم افزارهای کاربردی همراه حدود ۶۲ میلیون دلار درآمد کسب کرده است.