شرکت سپ محصولات خود را با راهکارهای بلیط فروشی شرکت تیکت وب ترکیب می‌کند

همکاران سیستم- شرکت سپ که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان راهکارهای کسب و کار در جهان است، قصد دارد شرکت آلمانی تیکت وب را که در زمینه فروش آنلاین بلیط برای رویدادهای ورزشی و سرگرمی تخصص دارد، خریداری کند.
به گزارش وب سایت infoworld، شرکت سپ می‌کوشد با خرید تیکت وب از محصولات و تخصص این شرکت برای توسعه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود استفاده کند. شرکت تیکت وب دارای دو محصول اصلی به نام‌های Entree Tickets و Entree CRM است که اولی یک سیستم بلیط فروشی آنلاین است و دومی یک راهکار مدیریت ارتباط با مشتری که در واقع عملیات بازاریابی برای فروش بلیط‌ها از طریق آن انجام می‌شود. شرکت تیکت وب محصولاتی نیز در زمینه مدیریت تماس‌ها، فروش فروشگاهی و دفترداری دارد.
شرکت سپ اعلام کرده است قصد دارد محصولات تیکت وب را با راهکارهای خود در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری، برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، نرم افزار مدیریت امور مالی و راهکار تبلیغ رویداد‌ها و غیره ترکیب کند. ترکیب این راهکار‌ها و محصولات به مشتریان شرکت سپ اجازه می‌دهد تا دسترسی آسان‌تری به سیستم‌های و خدمات مختلف فروش بلیط داشته باشند.
اتصال سیستم‌های شرکت تیکت وب به پایگاه داده هانا و ابزارهای تحلیل هم‌زمان شرکت سپ نیز دست اندرکاران رویدادهای ورزشی و سرگرمی مختلف را قادر می‌کند تا عملکرد کمپین تبلیغاتی و بازاریابی خود را به طور زنده دنبال کنند. بنا بر اعلام شرکت سپ، ترکیب محصولات تیکت وب با راهکارهای کسب و کار شرکت سپ باعث تسهیل فرایند‌ها و روندهای مدیریتی در حوزه‌های ورزشی و سرگرمی خواهد شد.
شرکت سپ قصد دارد کارکنان شرکت تیکت وب را در سه ماهه دوم سال و بعد از نهایی شدن قرارداد خرید به استخدام خود درآورد. هیچکدام از این شرکت‌ها اطلاعات مربوط به ارزش این قرارداد خرید را فاش نکرده‌اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *