شرکت سپ ابزارهای مدیریتی جدیدی به پلت فرم آفاریا افزود

همکاران سیستم- شرکت سپ اعلام کرده ابزارهای مدیریتی جدیدی به پلت فرم آفاریای خود افزوده است. آفاریا نام پلت فرم مدیریت ابزارهای همراه شرکت سپ است که کاربران آن کسب و کارهایی هستند که از ابزارهای همراهی مثل گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی برای مقاصد کاری استفاده می‌کنند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت آلمانی سپ که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای کسب و کار در جهان محسوب می‌شود، اعلام کرده ابزارهای مدیریتی جدیدی که پلت فرم آفاریا افزوده به کسب و کارهای کاربر اجازه می‌دهد مدیریت و امنیت ابزارهای همراه تحت اندروید و آی او اس خود را بهبود ببخشند. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که شرکت سپ به پلت فرم آفاریا افزوده این است که امکان یکپارچه کردن دایرکتوری‌های ابزارهای همراه مورد استفاده در محل کار را افزایش داده است.
بر اساس این گزارش، شرکت سپ در به روز رسانی جدیدی که از آفاریا عرضه کرده، مدیریت نرم افزار‌ها و برنامه‌های قابل نصب بر روی این ابزار‌ها را نیز تسهیل کرده است. این شرکت رابط برنامه نویسی جدیدی به نام «لمس صفر» (zero touch) به آفاریا افزوده است که به مدیران و متصدیان آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها اجازه می‌دهد بدون دخالت کاربران نسبت به نصب و یا تغییر نرم افزارهای نصب شده بر روی ابزارهای همراه کارکنان خود اقدام کنند. یکی از مزایای این قابلیت این است که کاربرانی که می‌خواهند از یک نرم افزار استفاده کنند نیازی به وارد کردن نام دامنه و نام کاربری خود در آن نخواهند داشت و در ‌‌نهایت بخش زیادی از عملیات پشتیبانی مربوط به فعالیت‌های آی تی کاربران از این طریق کاهش خواهد یافت.
سپ همچنین قابلیت‌هایی را در زمینه ارتقای امنیت نامه‌های الکترونیکی (ایمیل) دستگاه‌های اندرویدی و نیز قابلیت‌هایی را برای جلوگیری از شکستن قفل یا به اصطلاح جیل بریک کردن ابزارهای تحت سیستم عامل آی او اس اپل به پلت فرم آفاریا افزوده است.
گفتنی است آفاریا نسخه تکامل یافته‌ای از یک پلت فرم ویژه کسب و کار است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ توسط شرکت اکسلنت توسعه یافت. این پلت فرم به شرکت‌ها و سازمان‌ها اجازه می‌داد دیسک‌ها، سیستم‌ها و فایل‌های مشتریان خود را از راه دور مدیریت کنند. این فناوری مدتی بعد توسط شرکت سی بیس خریداری شد و خود شرکت سی بیس نیز در سال ۲۰۱۰ تحت تملک شرکت سپ قرار گرفت و این فناوری در ‌‌نهایت به سپ آفاریا تغییر نام داد.