شرکت زِن پریز نسخه جدیدی از راهکارهای مدیریت ابزار همراه را عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت زِن پریز (Zenprise) که در زمینه طراحی و توسعه راهکارهای مدیریت ابزار همراه تخصص دارد، از عرضه نسخه جدیدی از پلت فرم موبایل منیجر خود برای کسب و کارهای کوچک و متوسط خبر داده است.
به گزارش وب سایت eweek، نسخه جدید این پلت فرم که موبایل منیجر ۷ (MobileManager ۷. ۰) نام دارد، مبتنی بر فناوری پردازش ابری است که شرکت زن پریز قابلیت‌های جدیدتری به آن افزوده است. موبایل منیجر ۷ آخرین نسخه از پلت فرم مدیریت ابزار همراه (MDM) این شرکت است که هم به صورت نرم افزار و هم تحت فناوری پردازش ابری عرضه می‌شود. نسخه جدید این پلت فرم به کسب وکارهای کاربر اجازه می‌دهد ابزار همراه کارکنان خود را از طریق فناوری جی پی اس ردیابی کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه جدید پلت فرم‌ ام‌دی‌ام این است که به متصدیان آی تی کسب و کارهای کاربر اجازه می‌دهد عملیاتی مثل کنترل ابزارهای تحت پوشش، ارسال پیام بر روی آن‌ها و یا پذیرش ابزارهای جدید را با یک کلیک انجام دهند.
مدیران آی تی شرکت‌های کاربر می‌توانند به کمک قابلیت‌های جدید این پلت فرم محدوه جغرافیایی مشخصی را برای دارندگان ابزارهای همراه تعریف کنند و در صورتی که کاربر از محدوه مورد نظر خارج شد، عملیات لازم را بر روی ابزار همراه وی انجام دهند. یکی دیگر از کارکردهای این قابلیت این است که اگر یکی از ابزارهای همراه تحت پوشش این پلت فرم به سرقت رفت، مدیران آی تی می‌توانند از راه دور اطلاعات حساس و مهم را از روی آن حذف کنند.
نسخه جدید پلت فرم‌ ام‌دی‌ام دارای قابلیت‌های امنیتی دیگری نیز هست که از آن جمله می‌توان به رمزنگاری داده‌ها و ممانعت از ورود ابزارهای نا‌شناس یا حذف ابزارهایی که دارندگان آن‌ها به پیام‌ها و هشدارهای ارسالی واکنش نشان نمی‌دهند، اشاره کرد.
برخی دیگر از ویژگی‌های نسخه ۷ پلت فرم‌ ام‌دی‌ام عبارتند از: یکپارچگی آن با پلت فرم امنیتی ابزارهای همراه سامسونگ (SAFE)، یکپارچگی با نرم افزارهای آفیس ۳۶۵ و شیرپوئینت مایکروسافت و ارتقای برنامه دی ال پی که در ابزارهای همراه تحت سیستم عامل آی او اس اپل برای محافظت از داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.