شرکت دل راهکار جدیدی برای مدیریت ابزارهای همراه در کسب و کار‌ها عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت دل که مدتی است وارد صنعت نرم افزار شده، از عرضه راهکار جدیدی برای خودکار کردن فرایند مدیریت ابزارهای همراه در کسب و کار‌ها خبر داده است.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت دل اعلام کرده است سرور جدیدی طراحی کرده است که مهم‌ترین کاربرد آن خودکار کردن فعالیت‌ها و عملیات مربوط به مدیریت ابزارهای همراه برای کسب و کارهای متوسط است. کارافزارهای جدید شرکت دل که K۳۰۰۰ نام دارد با سیستم عامل‌هایی مثل اندروید و آی او اس اپل سازگار شده و کار یکپارچه کردن ابزارهای همراه مختلف را به صورت خودکار انجام می‌دهد.
راهکار جدید شرکت دل همچنین قادر است سیاست‌های امنیتی و مدیریتی مختلفی را در زمینه استفاده از فناوری‌های همراه در محل کار اعمال کند، ورود و خروج نرم افزار‌ها و سخت افزارهای مختلف به محیط یک کسب و کار را کنترل کنند و بر توزیع نرم افزارهای همراه ویژه کسب و کار نیز نظارت کند.
بر اساس این گزارش، راهکار K۳۰۰۰ از سوی شعبه KACE شرکت دل عرضه شده است. KACE در اصل نام شرکت نوپایی بود که در زمینه عرضه راهکار‌ها و سیستم‌های مدیریتی فعالیت می‌کرد و در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت دل خریداری شد. این راهکار دارای دو نسل قبلی K۱۰۰۰ و K۲۰۰۰ نیز بود که برای مدیریت سیستم‌های دسکتاپی و لپ تاپی و سیستم‌های عامل رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفت.
شرکت دل در توضیح نحوه استفاده از این راهکار گفته است اگر کسب و کار‌ها شبکه ابزارهای همراه خود را به این سرور متصل کنند، این کارافزار خواهد توانست کاربران نهایی این ابزار‌ها را شناسایی و عملیات خود را بر روی ابزارهای همراه آن‌ها پیاده کند.
این ابزار دارای یک رابط کاربری تحت وب و برخی ویژگی‌های یکپارچه است که به متصدیان آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها اجازه می‌دهد انجام فعالیت‌های سفارشی سازی نرم افزار‌ها یا آموزش کارکنان خود بتوانند ابزارهای همراه مورد استفاده در محل کسب و کار خود را مدیریت کنند. این ابزار با یکپارچه کرده ابزارهای همراه، رایانه‌ها و سرورهای مورد استفاده در یک شرکت امکان دسترسی به آن‌ها از طریق یک کنسول تحت وب را میسر کرده است.
شرکت دل اعلام کرده نسخه کامل این ابزار را تا ماه مارس سال ۲۰۱۳ وارد بازار خواهد کرد.