شرکت دل دو لپ تاپ جدید از مجموعه ایکس پی اس را روانه بازار کرد

همکاران سیستم- شرکت دل، دو لپ تاپ جدید از مجموعه ایکس پی اس  (XPS)  خود را روانه بازار کرده است که مجهز به جدید‌ترین پردازنده‌های شرکت اینتل هستند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت دل اخیراً دو لپ تاپ ایکس پی اس ۱۴ و ایکس پی اس ۱۵ را روانه بازار کرده که همانند سری ایکس پی اس ۱۳ در ساخت آن‌ها بر کارایی، انعطاف پذیری و طراحی تاکید شده است. ایکس پی اس ۱۴ اینچی شرکت دل که می‌توان آن را یک اولترابوک دانست، از ۱۱ ساعت عمر باتری برخوردار است. این لپ تاپ دارای یک بدنه آلومینیومی با اساس سیلکونی است و در دو نوع پنج و هفت هسته‌ای عرضه شده که هر کدام به ترتیب یک رم دو هسته‌ای ۴ و ۸ گیگابایتی دارند. این لپ تاپ دارای ۵۰۰ گیگابایت حافظه داخلی است و به چندین قابلیت ارتباطی مجهز شده است. این لپ تاپ همچنین دارای چندین قابلیت‌های نرم افزاری است که آن را مناسب استفاده در کسب و کارهای مختلف کرده است.
لپ تاپ ایکس پی اس ۱۵ نیز بیشتر مناسب کاربری‌های سرگرمی و تولید محتوا است. این لپ تاپ نیز در دو مجموعه ۵ و ۷ هسته‌ای عرضه شده و کارت گرافیک آن‌ها به ترتیب ۱ و ۲ گیگابایت است. این لپ تاپ به درایو نوری بلوری (Blue-Ray) تجهیز شده و از ۸ ساعت دوام باتری برخوردار است. باتری‌های به کار رفته در این لپ تاپ نیز در دو نوع عرضه شده است. نکته قابل توجه درباره باتری‌های ایکس پی اس ۱۵ این است که متصل به لپ تاپ هستند و امکان جداکردن آن‌ها وجود ندارد. شرکت دل برای این لپ تاپ نیز قابلیت‌های ارتباطی ویژه‌ای تعریف کرده است.
شرکت دل اعلام کرده است دو لپ تاپ ایکس پی اس ۱۴ و ایکس پی اس ۱۵ از ۲۶ ژوئن وارد بازار شده‌اند. قیمت ایکس پی اس ۱۴ از ۱.۰۹۹ دلار و قیمت لپ تاپ دومی از ۱.۲۹۹ دلار شروع می‌شود.