شرکت دل جای پای خود در بازار نرم افزارهای کسب و کار را محکم می‌کند

همکاران سیستم- شرکت دل که مدتی است تلاش می‌کند جای پای خود را در بازار نرم افزارهای کسب و کار محکم کند، اخیراً یکی از شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای مدیریت پردازش ابری را خریداری کرده است.
به گزارش وب سایت zdnet، دل شرکت گِیل تکنولوژی (Gale Technologies) را که در زمینه عرضه فناوری‌های پردازش ابری و سیستم‌های کسب و کار تخصص دارد، خریده است.
مقامات شرکت دل ضمن تایید این خبر گفته‌اند هم اکنون در حال ایجاد یک گروه ویژه برای طراحی و توسعه سیستم‌ها و راهکارهای کسب و کار هستند و قصد دارند به کمک آن راهبردهای خود در زمینه تولید راهکارهای کسب و کار را دنبال کنند.
شرکت گیل تکنولوژی که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده دارای دو محصول عمده است: یکی گیل فورس که برای مدیریت خودکار زیرساخت‌های مربوط به پایگاه‌های داده به کار می‌رود و دیگری نیز کلود اسکجولر (Cloud Scheduler) نام دارد که برای مدیریت ابزار‌ها و تجهیزات مجازی سازی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، خرید گیل تکنولوژی به دل کمک می‌کند راهکارهای خود در حوزه مدیریت فناوری پردازش ابری را تقویت کند. ماریوس هاس، رئیس بخش کسب و کار‌ها در شرکت دل در این باره گفته است: گیل تکنولوژی یکپارچگی خوبی با خانواده راهکارهای اکتیو اینفراستراکچر (Active Structutre) ما دارد و مبنای خلاقانه، انعطاف پذیر و جامعی را برای نرم افزار‌ها، زیرساخت‌های دسکتاپ‌های مجازی و فناوری‌های پردازش ابری خصوصی برای مشتریان ما به دست می‌دهد.
شرکت دل که یکی از بر‌ترین عرضه کنندگان محصولات سخت افزاری در دنیای آی تی است، در این اواخر تلاش می‌کند در دنیای نرم افزار‌ها هم برای خود جای پایی بیابد. دل در حال حاضر دقیقاً‌‌ همان راهبردی را در پیش گرفته است که شرکت آی بی ‌ام چندین دهه قبل در پیش گرفته بود و خود را از یک شرکت سازنده محصولات سخت افزاری به یکی از غول‌های نرم افزار تبدیل کرد. شرکت اچ پی نیز از جمله دیگر شرکت‌هایی است که راهبردهای مشابهی را اتخاذ کرده است.