شرکت خدمات سازمانی HP یک شرکت خدمات مشاوره در حوزه‌ی رایانش ابری خرید

همکاران سیستم- مرکز توسعه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به HPE روز گذشته اعلام کرد توافقات لازم را انجام داده است تا شرکت ارایه خدمات مشاوره پردازش ابری RedPixie را خریداری کند. هنوز جزییات مالی مربوط به این واگذاری اعلام نشده است.

شرکت بریتانیایی RedPixie علاوه بر ارایه خدمات مشاوره همچنین در زمینه توسعه اپلیکیشن‌های سازمانی و سرویس‌های مهاجرات سیستم‌های سازمانی به فضاهای کاری مبتنی بر سیستم‌های پردازش ابری نیز فعالیت می‌کند. بیشتر مشتریان این شرکت را مراکز خدمات مالی، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های ارایه خدمات بهداشتی و درمانی تشکیل می‌دهند.

شرکت HPE اعلام کرد که در نظر دارد فناوری‌های RedPixie را با یکی از زیرمجموعه‌های خود موسوم به Pointnext ادغام کند. این بخش سیستم‌های استقرار خدمات IT و مشاوره‌ای در سازمان‌ها را ارایه می‌کند.

این دومین خرید شرکت HPE در فضای مشاوره‌ای محسوب می‌شود. شرکت مذکور سپتامبر گذشته مرکز دیگری را با نام Cloud Technology Partners با سرویس‌های مشابه خریداری کرده بود.

هر دو خرید به شرکت HPE کمک می‌کند تا بتواند سرویس‌های مشاوره‌ای اختصاصی خود را در فضای رایانش ابری خصوصی، مدیریت شده و عمومی ارایه کند و همچنین این خدمات را مبتنی بر سیستم‌های سنتی IT هم ارایه دهد.

منبع: Zdnet