شرکت جونیپر راهکار امنیتی جدیدی برای فریب دادن هکر‌ها عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت آمریکایی جونیپر که در زمینه طراحی و عرضه تجهیزات شبکه‌ای فعالیت می‌کند، راهکار امنیتی جدیدی طراحی کرده که شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری به کمک آن می‌توانند هکر‌ها را گمراه کنند و یا اطلاعات غلط به آن‌ها بدهند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت جونیپر نت وورکز (Juniper Networks) راهکار جدیدی برای دفع حملات هکر‌ها اندیشیده و در حال حاضر تلاش می‌کند دولت و شرکت‌های تجاری بزرگ هندی را به استفاده از این راهکار متقاعد کند. این سیستم می‌تواند هکر‌ها را گمراه کند و با ارائه اطلاعات قدیمی و بی‌ارزش و یا جعلی آن‌ها را فریب دهد.
بر اساس ادعای مدیران شرکت جونیپر، استفاده از این سیستم باعث می‌شود هکر‌ها مدت زمان بیشتری را به خاطر فعالیت‌های خود از دست دهند و از طرف دیگر به کار‌شناسان امنیتی و صاحبان کسب و کار‌ها نیز زمان بیشتری می‌دهد تا بتوانند فعالیت هکر‌ها را رهگیری و آن‌ها را کنترل کنند.
یکی دیگر از قابلیت‌های این سیستم این است که هکر‌ها را با روش‌هایی غیر از بررسی آی پی رایانه‌های آن‌ها شناسایی می‌کند و فعالیت‌های آن‌ها در شبکه‌های مهمی مثل شبکه‌های ارتباطات راه دور (تله کام)، نهادهای مالی و سازمان‌های دولتی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.
دن میلر، معاون بخش کسب و کارهای جهانی در شرکت جونیپر ضمن ارائه اطلاعاتی درباره این سیستم گفته است امروزه بسیاری از هکر‌ها اطلاعات را به سرقت می‌برند و آن‌ها را می‌فروشند. وی گفته جونیپر قصد دارد در فوریه سال آینده میلادی اطلاعات بیشتری را درباره این هکر‌ها منتشر کند.
میلر اظهار امیدواری کرده است که این شرکت بتواند سیستم امنیتی جدید خود را به برخی سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت‌های مالی بزرگ هندی بفروشد. گفته می‌شود کشور هند یکی از مهم‌ترین اهداف حملات سایبری در جهان است. بر اساس برخی گزارش‌ها، فقط در ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال جاری میلادی حدود ۱۴ هزار وب سایت اینترنتی در این کشور هک شده که ۲۹۴ عدد از آن‌ها متعلق به سازمان‌های دولتی هند بوده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *